Sloga slavila u gostima nakon 7 mjeseci, het-trik Dejana Vidića!

Dejan Vidić odveo je Dobojlije do pobjede u Hercegovini.

Premijer liga BiH GOŠK Sloga  Izvor: FK Sloga Doboj

Nakon sedam mjeseci, Sloga Meridian je uspjela da stigne do gostujuće pobjede u Premijer ligi BiH!

Krajem jula, tim Vlade Jagodića šokirao je Sarajevo na Koševu (1:2), potom nanizao osam poraza "na strani", ali je negativan niz prekinut večeras u Gabeli, zahvaljujući prije svega trostrukom strijelcu Dejanu Vidiću:

GOŠK – SLOGA MERIDIAN 2:4 (1:3)
/Batarelo 44, Mihaljević 84 - Vidić 9, 38, 89 Kvesić 45+3/

Vidić je mrežu GOŠK-a tresao, redom, u 9, 38. i 89. minutu, pa se u ovom trenutku izdvojio na drugom mjestu liste strijelaca sa 13 golova, dva manje od Nemanje Bilbije!

Do prvog gola je stigao kada je Tino Bradara pogriješio na centru poslavši loš pas ka defanzivcu Riadu Šuti. "Pročitao" je Vidić to dodavanje, stigao prije do lopte i matirao Bobića, a potom sedam minuta prije odlaska na odmor poentirao i drugi put.

Luka Božičković je izdržao duel na centru, a potom proigrao Vidića koji ponovo rutinski pogađa, da bi šest minuta kasnije GOŠK poslije greške Elvira Trake na golu Sloge smanjio prednost.

Nakon jednog slobodnog udarca sa lijeve strane, golman Dobojlija je loše intervenisao, a lopta se odbila do Ivice Batarela, čiji je pogodak "poništio" Josip Kvesić u trećem minutu nadoknade.

Dobio je lijevi bek Sloge loptu na svom dijelu terena, oslobodio se čuvara, a potom precizno šutirao i vratio Slogi značajnu prednost pred drugo poluvrijeme.

Drama je u duel ponovo vraćena u 84. minutu, kada se Filip Mihaljević namjestio na jedan šut i precizno pogodio, ali je sve bilo završeno u 89. minutu, kada se nakon jednog ubačaja sa liejve strane Vidić samo "poklonio" i po četvrti put natjerao Bobića na kapitulaciju.

GOŠK: Bobić, Čoko, Harambašić, Šuta, Skorup, Bradara, Musulin, Šero, Čajić, Batarelo, Gogić. Trener: Admir Adžem.

SLOGA MERIDIDAN: Trako, Nikolić, Predragović, Božičković, S. Dujaković, Popara, Milanović, Kvesić, Grabež, Varga, Vidić. Trener: Vlado Jagodić.

Standings provided by Sofascore

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!