NOVA BRUKA SRBIJE: Prvo primili devet golova, sad ih dobio autsajder!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Reprezentacija Srbije do 21 godine reda neuspjeh za neuspjehom, a sada je od "orlića" bolja bila Sjeverna Irska!

U21 Srbija poražena os Sjeverne Irske Izvor: MN Press

Reprezentacija Srbije do 17 godina obradovala je naciju plasmanom na EURO, ali juniori su se opet obrukali! Selekcija koja je na startu kvalifikacija poražena 9:1 od Engleske, sada je na domaćem terenu doživjela neuspjeh u kvalifikacijama za Euro.

Bolja je bila Sjeverna Irska 2:1, iako je golom Stefana Mitrovića u 40. minutu srpski tim poveo. Ipak u 56. minutu Alen je izjednačio, a u 7'0. je Farkuhar je donio konačnih 2:1 za Sjevernu Irsku. S obzirom da samo dva tima iz grupe imaju šansu da prođu na Evropsko prvenstvo, ovaj poraz je ugasio sve nade "orlića" za prolazak dalje.

Probao je selektor Ljubinko Drulović da razdrma svoj tim izmjenama, pa su tako prvo ušli Jojić i Lazetić, a zatim Gluščević, Lazić i Stevanović, ali nije bilo spasa. Poslije sedam odigranih utakmica Ukrajina je prva na tabeli sa 18 bodova, Englezi imaju 15, a Srbija je treća sa 10. Sjeverna Irska je na šest, Luksemburg na pet, a Azerbejdžan ima 3 boda.