Zrinjski nije odustao od titule! Nemanja Bilbija s dva gola riješio peti meč protiv Sloge

Banjalučanin Nemanja Bilbija postigao je oba pogotka za Zrinjski u trijumfu nad dobojskom Slogom i smanjio prednost Borca na samo četiri boda.

Sloga Zrinjski PLBiH 27. kolo Izvor: MONDO/Sport i mladi/Rade Šešlak

Zrinjski još nije odustao od titule! Mostarci su u subotu smanjili na samo četiri boda minusa u odnosu na lidera prvenstva banjalučki Borac, koji od 20.45 gostuje ekipi Sarajeva na "Koševu".

Peti put u sezoni, fudbaleri Sloge iz Doboja i Zrinjskog odmjerili su snage, ovoga puta u okviru 27. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, a pobjeda, 18. u sezoni, pripala je gostima iz Mostara.

SLOGA - ZRINJSKI 0:2 (0:0)
/Bilbija 53, 77 pen/

Odluka o pobjedniku pala je u drugom poluvremenu, a čovjek odluke bio je kapiten Zrinjskog Nemanja Bilbija, dvostruki strelac.

Početkom drugog dijela, Banjalučanin je doveo u vođstvo goste nakon kornera - centrirao je Antonio Ivančić, golman Elvir Trako je krenuo na loptu pa stao, a Nemanja Bilbija se samo "naklonio" iz peterca - 0:1.

Bio je to 20. jubilarni pogodaka za kapitena Mostaraca u aktuelnoj sezoni i ubjedljivo je prvi strelac Premijer lige.

Dobojlije su uzvratile odličnom šansom za izjednačenje u 67. minutu kada je Srđan Mrzić bio u mat poziciji, ali je šutirao pored stative.

U 76. minutu dosuđen je penal za Zrinjski nakon što je Matija Malekinušić oboren u kaznenom prostoru, a sa "bijele tačke" siguran je bio Bilbija, upisavši svoju 21. recku kojom je potvrdio pobjedu mostarskog tima - 0:2.

Imali su i izabranici Vlade Jagodića šansu da se par minuta kasnije vrate u meč, međutim, golman Zrinjskog Marko Marić je majstorski skinuo zicer Momčila Mrkaića sa pet metara.

Pet minuta prije kraja, Sloga je ostala sa desetoricom u polju nakon što je isključen Franko Dadić, koji je u igru ušao u drugom poluvremenu i bilo je jasno da će Dobojlije zabilježiti novi poraz.

SLOGA: Trako, Nikolić, Redžić, Božičković, Batar, Mrzić, Dujaković Nikola, Milanović, Kvesić, Mrkaić, Varga. Trener: Vlado Jagodić

ZRINJSKI: Marić, Barišić, Ćorluka, Mulahusejnović, Malekinušić, Ramić, Ivančić, Ćuže, Šunjić, Tičinović, Bilbija. Trener: Željko Petrović

Izvor: MONDO/Sport i mladi/Rade Šešlak