PRIPREME: Energični Partizan

Crno-bijeli pobijedili Ska Energiju 4:2 u prvom pripremnom meču. Strijelci Eduardo, Tomić i Babović dva.

PRIPREME: Energični Partizan Izvor: MONDO

Avram Grant startovao je pobjedom. Partizan je dobio prvi meč u 2012. godini, odnosno prvi otkako je na klupu sjeo izraelski stručnjak.

Crno-bijeli su u Izraelu savladali ruskog drugoligaša Ska Energiju - 4:2 (1:1).

Strijelci za srpskog šampiona bili su Eduardo, Nemanja Tomić i Stefan Babović, koji je dao dva gola.

Meč je odigran na stadionu Karnej i Oren u Ranani.

SKA Energija je povela u 12. minutu iz jedinog šuta u prvom poluvremenu. Partizan je bio bolji rival što je materijalizovao tek u pred odlazak na odmor. Smiljanić je izveo korner, a Eduardo izjednačio.

Šćepović je asistirao Tomiću za 2:1, a Babović je za samo tri minuta dao dva gola, od kojih prvi iz slobodnog udarca. Na isti način Rusi su ublažili poraz.

Trener Avram Grant na teren je izvodio dvije ekipe, svakoj je dao šansu po poluvrijeme.

PARTIZAN (4-1-3-2) – prvo poluvrijeme: R. Ilić – Aksentijević, Anderson, Stanković, Volkov – Smiljanić – Babić, S. Marković, S. Ilić – Dijara, Eduardo. Drugo poluvrijeme: Petrović – Miljković, Rnić, Ivanov, Lazevski – Kamara – Babović, Brašanac, Tomić – L. Marković (76. Ostojić), Šćepović.

"Dobro je bilo za prvu utakmicu. Igrači su radili naporno i želio sam da vidim u kakvoj su kondiciji i kako se snalaze sa loptom. Rivali je bio izuzetno agresivan, što je dobro, jer se u Srbiji ne igra tako agresivno", ocijenio je Avram Grant poslije utakmice.

Već za dva dana Partizan će se sastati sa Makabijem iz Haife.

"Moramo da budemo oprezni u određivanju minutaže igračima. Imamo dva dana da se spremimo. Makabi je totalno drugačiji protivnik, tehnički bolji", dodao je Grant.