FA KUP: Liverpul izbacio "đavole"

Dirk Kajt strijelac gola odluke na Enfildu u 88. minutu. Čelsi sa "bijele tačke" do pobjede nad Kvins Park Rendžersima.

FA KUP: Liverpul izbacio "đavole" Izvor: MONDO

Mančester siti i Mančester junajted boriće se za titulu prvaka Engleske, ali su poslije eliminacije iz Lige šampiona doživjeli neuspjehe i u nacionalnom FA kupu.

Junajted je u prethodnoj rundi eliminisao Siti kao gost, ali u četvrtom kolu nije uspio da istu stvar uradi Liverpulu na Enfildu - 2:1 (1:1)!

Domaćin je poveo golom Danijela Agera u 20. minutu, izjednačio je Park Đi Sung u 39, da bi utakmicu u samom finišu riješio Dirk Kajt.

Odbrana Mančester junajteda pala je na ispitu, pošto je taj gol primljen iz tri poteza, na klasičan ostrvski način - Pepe Reina je degažirao loptu, Endi Kerol glavom proslijedio Holanđaninu, a ovaj ušao u kazneni prostor i sa desne strane iskosa matirao veoma nesigurnog Davida De Heu.

Španski golman pogriješio je i kod Agerovog pogotka, pošto je krenuo ka lopti nabačenoj iz kornera, ali se "zaglavio" u buketu igrača i ostavio mrežu nebranjenom.

Bilo je još njegovih kikseva i nesigurnosti, ali na sreću "crvenih đavola", ostale su prošle nekažnjeno.

Junajted je trebalo da povede 1:0 poslije sjajnog prodora i šuta Antonija Valensije u 17. minutu, ali se ispriječila stativa.

Isti igrač kod izjednačenja je uposlio Rafaela, koji je umakao Hozeu Enrikeu, nisko centrirao do Parka, koji je iz prve tukao i kaznio loše postavljanje Martina Škrtela.

Čelsi se na Loftus Roudu revanširao Kvins Park Rendžersima za oktobarski poraz u meču Premijer lige.

Jedini gol dao je Huan Antonio Mata u 62. minutu, iz prestrogo dosuđenog penala, poslije kontakta Klinta Hila i Danijela Staridža.

Dva kluba dogovorila su se da pred početak utakmice ne bude tradicionalnog rukovanja igrača, kako se ne bi dodatno "potpaljivala vatra" zbog poznatog sukoba Džona Terija i Antona Ferdinanda.

Podsjetimo da je igrač Kvins Parka i brat Rija Ferdinanda optužio Terija da ga je vrijeđao na rasnoj osnovi. Štoper Čelsija je to demantovao, a cio slučaj je od engleske FA preuzela policija.

Ferdinand je uoči utakmice, na adresu kluba, dobio paketić u kojem se nalazila čaura od metka.

Navijači su ga tokom meča podržali, a on im zahvalio porukom na Twitteru.

"Hvala svim navijačima Kvins Park Rendžersa na njihovoj podršci. Bili ste fenomenalni!!!! Hvala još jednom".

BRAJTON IZBACIO NJUKASL

Senzaciju dana priredili su fudbaleri Brajtona, koje sa klupe predvodi bivši fudbaler Gustavo Pojet.

Na svom velikom terenu (istih dimenzija kao i na Vembliju) pobijedili su Njukasl 1:0. Ne pretjerano zasluženo, ali dovoljno za plasman u narednu rundu. Jedini gol na meču postigao je najbolji igrač u redovima niželigaša Vil Bakli.

Oteo je loptu Daniju Simpsonu, prošao pored Johana Kabajea i savladao Tima Krula uz slučajnu i nevoljnu pomoć defanzivca Majka Vilijamsona.

Gosti su u finišu mogli do izjednačenja, ali sudija Li Probert nije dosudio jedanaesterac u njihovu korist, iako je prvotimac domaćih Ešli Barns igrao rukom ispred svog gola.

Finiš meča donio je potpunu ofanzivu gostiju, ali ne i novi gol.