Sudija ne voli Italijane, Bufon ih spasao

"Azuri" i Rumuni remizirali (1:1) u drugom kolu grupe C. Poništen čist gol Tonija, Mutu promašio penal za pobedu.

Sudija ne voli Italijane, Bufon ih spasao  Izvor: MONDO

Italija i Rumunija su remizirale u drugom kolu grupe C, a osvojen bod daleko više odgovara ekipi Viktora Piturke. Poveli su Rumuni golom Mutua u 55. minutu, a konačan rezultat postavio je Panući minut kasnije.

"Azuri" su oštećeni jer im je poništen čist gol, a Mutu je propustio priliku da donese pobedu svom tim, jer je promašio penal.

Italija - Rumunija 1:1 (0:0)

STRELCI: 0:1 - Mutu u 55, 1:1 - Panući u 56. minutu.

ITALIJA: Bufon - Zambrota, Panući, Kjelini, Groso - Pirlo, de Rosi, Perota (od 57. Kasano), Kamoranezi (od 85. Ambrozini) - Del Pjero (od 77. Kvaljarela), Toni.

RUMUNIJA: Lobont - Kontra, Tamaš, Radoi (od 25. Dika), Gojan, Rac - Petre (od 60. Nikolica), Kodrea, Kivu - D. Nikulae, Mutu (od 88. Kočiš).

STADION: "Lecigrund" u Cirihu. SUDIJA: Tom Hening Evrebo (Norveška). ŽUTI KARTON: Pirlo, De Rosi (Italija), Mutu, Kivu, Gojan (Rumunija).