FA KUP: Kakav preokret Arsenala!

"Tobdžije" na poluvremenu gubile od Aston Vile 0:2, ali za sedam minuta u drugom postigli tri gola (dva iz penala).

FA KUP: Kakav preokret Arsenala! Izvor: MONDO

Arsenal nije dozvolio iznenađenje, plasirao se u osminu finala FA kupa. Mada, delovalo je da će se "tobdžije" pridružiti ekipama iz Mančestera koje su već završile takmičenje, jer su na poluvremenu gubile od Aston Vile - 0:2.

Ipak, tim Arsena Vengera napravio je preokret u nastavku utakmice četvrtog kola - 3:2 (2:0).

Domaćinima je trebalo samo sedam minuta da postignu tri gola, od 54. do 61. Doduše, dva su dali iz penala.

Aston Vila je do ubjedljivog vođstva stigla preko Dana i Benta. U 33. minutu Dan je skočio i centaršut Kina glavom poslao u mrežu. Bent je u posljednjim trenucima prvog poluvremena pobegao odbrani Arsenala i šutirao iskosa sa lijeve strane. Fabijanski je odbranio, lopta se vratila napadaču Aston Vile, koji je skoro iz "mrtvog ugla" bio precizan.

Van Persi je bio dvostruki strelac, oba puta je bio precizan sa bijele tačke, u 54. i 61. minutu. Između toga, u 57. i Volkov je dao gol, tako što ga je gostujući defanzivac, želeći da ispuca loptu, pogodio. Lopta se odbila u mrežu - 3:2.

Premijerligaš Sanderlend nije uspio da elimiše Midlzbro, člana Čempionšipa - 1:1. Zato će morati da igraju novu utakmicu.