BUNDES: Gazi i druga Borusija

Ekipa iz Menhengladbaha ubjedljiva u Štutgartu - 3:0. Tako je ostala na bod od vodećih.

BUNDES: Gazi i druga Borusija Izvor: MONDO

Bajern, Borusija iz Dortmunda i Šalke odradili su posao u subotu i poslije 19. kola Bundeslige ostali na vrhu, sa po 40 bodova. Čekala se nedjelja i reakcija Borusije iz Menhengladbaha.

Tim Lusijana Favra, koji je ljetos jedva izborio opstanak preko baraža, nastavio je da gazi. Deklasirao je i "švabe", i to na njihovom terenu i ostao na korak od vodeće trojke.

Borusija je na proljećnog premijeri bila ubedljiva protiv Bajerna (3:1), a onda i protiv Štutgarta - 3:0 (1:0).

Rojs je potpisao ugovor sa Borusijom iz Dortmunda, gdje će se preseliti na ljeto, ali mu ne nedostaje motiva da i dalje igra odlično u dresu "druge" Borusije. Izveo je prekid u 31. minutu meča u Štutgartu, Hanke je loptu glavom samo proslijedio u mrežu - 0:1.

Pobjedu su potvrdili Rojs i De Kamargo golovima u 81. i 84. minutu. Našli su se u izglednim prilika i nisu ih propustili.

"Švabe" su doživjele četvrti uzastopni poraz, a već šest kola nisu pobedili. Zdravko Kuzmanović je igrao u prvom poluvremenu.

Majnc je već u šestom minutu duela sa Frajburgom riješio pitanje pobjednika. Čupo-Moting je u trećem minutu načeo goste, a naredni udarac zadao im je Polanski iz penala. U prvom poluvremu Kamerunac je još jednom bio strelac za ubjedljivih 3:0.

Frajburg je skoro cijelu utakmicu igrao sa igračem manje, jer je u četvrtom minutu isključen Diagne. Ipak, uspio je da ublaži poraz preko Krmaša u 68. minutu.

Majnc je prekinuo niz od pet utakmica bez pobjede i pobjegao iz opasne zone.