PRIMERA: Preokret Valensije, pa "čupanje" boda

Rasing i Valensija igrali neriješeno - 2:2. "Petarda" Real Sosijedada. Levante i Betis izgubili kao domaćini.

PRIMERA: Preokret Valensije, pa "čupanje" boda Izvor: MONDO

Rasing i Valensija odigrali su zanimljiv meč u Santanderu i na kraju su remizirali - 2:2.

Domaćin, kome su bodovi preko potrebni u borbi za opstanak, rano je došao u vođstvo pogotkom Adrijana. Aduriz je kreirao preokret golovima u 76. i 79. minutu, ali je uprkos tome Valensija bila blizu poraza.

Bernardo je izjednačio u 88. minutu, a u sudijskoj nadoknadi vremena svašta se izdešavalo. Obje ekipe ostale su bez isključenih igrača, crvene kartone dobili su Munitis i Kosta, a Kolsa je ima šansu da Rasingu donese cijeli plijen. Međutim, dva njegova udarca odbranio je golman Alves.

Valensiji ipak nije nelagodno na trećem mjestu, jer je četvrtplasirani Levante izgubio kod kuće od Hetafea - 1:2.

Najviše golova bilo je u San Sebastijanu gdje je Real Sosijedad savladao Sporting iz Hihona (5:1), dok je Granada iznenadila Betis u Sevilji - 2:1.