Srpski fudbal ostao je bez još jednog talentovanog igrača.
Novosadski "Dnevnik" piše da je 20-godišnji napadač Inđije Darko Lemajić potpisao četvorogodišnji ugovor sa italijanskim prvoligašem Parmom, a da je u transferu posredovao nekadašnji as Crvene zvezde Vladimir Jugović.
Lemajić se preporučio Parmi dobrim igrama na prestižnom turniru u Vijaređu. Skauti Parme su ga primjetili, bili su prezadovoljni onim što su vidjeli od njega na terenu, a čelnici kluba Serije A munjevito su reagovali.
Ovaj momak iz Inđije visinom podsjeća na srpskog reprezentativca Nikolu Žigića, jer je visok čak 204 centimetara.
Lemajić je igrao i u prvom timu Inđije koja se sada takmiči u Prvoj ligi Srbije i postigao je nekoliko golova.
Naravno, ne treba očekivati da će Lemajić odmah zaigrati za prvi tim Parme, ali će mu i boravak i treninzi u klubu iz jedne od najjačih liga na svijetu svakako pomoći u fudbalskom razvoju.
(MONDO, foto: uefa.com)