PREMIER: Još jedan "rafal" Ronalda

Samo 13 minuta bilo je dovoljno Kristijanu Ronaldu da donese Mančester junajtedu novu pobedu i vrati "crvene đavole" na čelo Premijer lige.

PREMIER: Još jedan "rafal" Ronalda Izvor: MONDO

Od samog starta meča ekipa Portsmuta nije mogla da dođe do daha na "Old Trafordu". Ronaldo i družina pritiskali su sa svih strana i već u 10. minutu Portugalac je naterao Dejvida Džejmsa da loptu vadi iz mreže.

Samo tri minuta kasnije Ronaldo i Runi su pokušali da odigraju dupli pas, ali je Sol Kembel faulirao krilo Mančestera na dvadesetak metara od gola. Sjajni Portugalac još jednom je pokazao da je u vrhunskoj formi zabivši loptu iz "slobodnjaka" u same rašlje Portsmutovog gola.

"Ovo je bio najbolji gol iz slobodnog udarca koji sam video u životu", ushićen je bio menadžer Junajteda Ser Aleks Ferguson.

Do kraja meča na terenu je igrala samo jedna ekipa, a isključivo zaslugom Dejvida Dzejmsa, koji je imao devet odbrana, utakmica je završena sa "samo" dva gola razlike.

Ekipa Čelsija takođe je zabeležila novu pobjedu, petu u nizu. Tim Avrama Granta pobedio je na "Stamford Bridžu" minimalnim rezultatom ekipu Redinga.

Strelac jedinog gola za domaće bio je oporavljeni Nemac Mihael Balak. Čelsi je tako nastavio da prati vodeći dvojac sa samo četiri boda zaostatka za Mančester junajtedom i Arsenalom.

Pozicija Rafe Beniteza dadatno će biti uzdrmana nakon 24. kola odigranog u sredu uveče, jer je tim sa "Enfilda" poražen u Londonu od Vest Hema (1:0).

Izgledalo je da će Liverpul upisati i peti remi u nizu, ali je Nobl golom u poslednjem minutu utakmice odlučio da sva tri boda zadrži za svoju ekipu.