LŠ (KVAL): Partizan na Kipru, Dinamo u transu

AEL iz Limasola remizirao sa Linfildom u Sjevernoj Irskoj (0:0) i obezbijedio duel sa šampionom Srbije. Dinamo kroz dramu do plasmana.

LŠ (KVAL): Partizan na Kipru, Dinamo u transu  Izvor: MONDO

Šokantna završnica drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona!

Zagrebački Dinamo i drugi put je uspio da u posljednjim minutima "spasi glavu" u duelu sa bugarskim Ludogorecom i da prođe dalje.

Prvi meč završen je remijem 1:1, a drugi pobjedom Zagrepčana golom u 95. minutu!

Iako je glavni arbitar zvanično produžio utakmicu pet minuta, Vida je u sedmom minutu nadoknade postavio konačan rezultat i rastužio sve u taboru gostiju, pa i srpskog čuvara mreže Uroša Golubovića.

Trener Ludogoreca Ivajlo Petev bio je na ivici suza na konferenciji za novinare. Priznao je propuste svog tima kod primljenih golova, ali i žalio zbog isljučenja Marselinja, čime su "plavi" dobili brojčanu prednost na terenu.

"Ponosan sam na svoje igrače, jer smo u godinu dana prošli težak put i pokazali da se dostojno možemo boriti za Ligu šampiona. Svi ćete nakon ove utakmice, kad čujete Bugarska, moći reći 'Dinamo je igrao s dobrim protivnikom, prvakom Bugarske'", kazao je on drhvatim glasom.

"Bed Blue Boysi" činili su dio od 20.000 prisutnih navijača, ali su od početka do kraja vrijeđali predsjednika kluba Zdravka Mamića.

"Žao mi je što će mnogi večeras piti od tuge i jada što smo prošli. Mi ćemo piti sa zadovoljstvom", prkosno je poslije meča izjavio trener Dinama Ante Čačić.

Eliminisani su i predstavnici Makedonije i Crne Gore.

Bjeloruski BATE remizirao je u Skoplju sa Vardarom bez golova i obezbedio plasman dalje, a ispao je i crnogorski predstavnik - Budućnost. Podgoričani su pobijedili Slask u gostima sa nedovoljnim golom razlike - 1:0.

Meč su obilježili i sukobi na tribinama.

Najmirnije je bilo u Sjevernoj Irskoj. Naredni protivnik Partizana - AEL iz Limasola odradio je posao protiv Linfilda, remizirao bez golova i prošao u sljedeću fazu zahvaljujući ubjedljivoj pobjedi u prvom susretu - 3:0.

Kiprani su igrali u sastavu: Degra - Majkon, Uon, Karlitos, Dosa Žunior - Lusijano Bebe, Rui Migel, Paulo Serđo, Nikolau (Dede) - Edmar (Dikson), Vuho (Konstantinu).

Prvi meč crno-belih i ekipe iz Limasola biće odigran u utorak, 31. jula, na stadionu u Larnaki. Revanš je zakazan za 7. avgust.