Zvezda iz dvojke u keca protiv Glorije

Crveno-beli za pet minuta postigli tri gola i preokrenuli rezultat protiv Rumuna. Trajković dvostruki strelac.

Zvezda iz dvojke u keca protiv Glorije Izvor: MONDO

Crvena zvezda je na pripremama u Austriji u trećoj kontrolnoj utakmici savladala Gloriju iz Bistrice - 3:1 (0:1).

Rumunski tim je rano došao u vođstvo, već u sedmom minutu, pogotkom Romana posle kontranapada. Crveno-beli su sve vreme bili bolji rival, ali do odlaska na odmor nisu uspeli da izjednače.

Najbolju priliku propustio je Edgar. Pogodio je prečku.

U nastavku je vicešampion Srbije načinio preokret, ali tek pošto je trener Zdenjek Zeman načinio nekoliko izmena. Za samo pet minuta, od 62. do 66, Zvezda je postigla sva tri gola.

Prvo je "rezervista" Trajković šutem sa desetak metara doneo izjednačenje, da bi minut kasnije Milijaš remek-delom lob udarcem doneo vođstvo.

Trajković se u 66. minutu i drugi put upisao u strelce i stavio tačku na utakmicu.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Бајковић, Марковић (Николић 68), Јаковић (Томовић 15), Гај (Девић 68), Броновицки, Богдановић (Трајковић 53), Вукобратовић (Јокић 68), Милијаш (Бурзановић 68), Максимовић (Соме 68), Едгар (Перовић 53, Тричковски 80), Блажић (Короман 53).

ГЛОРИЈА: Албуц, Миклоуш, Винеску, Мурешан, Панц, Ора, Маргинеан, Сабоу, Роман, Корониан, Диого. Играли још: Куриман, Енеску, Борбели, Маврике, Тирнавеану.