PREMIJER: Bomba Bejla i pljuvanje Popova

Prelijep pogodak Gareta Bejla i sramno ponašanje Gorana Popova obilježili su prvu utakmicu 25. kola Premijer lige odigrane u nedjelju.

PREMIJER: Bomba Bejla i pljuvanje Popova Izvor: MONDO

U Birmingemu, Totenhem je zadržao nepobjedivost u prvenstvenim mečevima započetu još 9. decembra poslije poraza od Evertona. Bez Makedonca Popova, koji je u 47. minutu pljunuo Kajla Vokera i bio isključen, Vest Bromvič Albion nije uspio da se odupre gostima iz Londona - 0:1.

Meč je riješio Velšanin Bejl, kojeg su domaći na trenutak ostavili samog malo iskosa sa desne strane na oko 22, 23 metra od gola, lijevonogi "sprinter" se namjestio na jaču nogu i "punom" pocijepao mrežu Bena Fostera koji je paradom samo uljepšao gol.

Bejlu je to 11. pogodak u Premijer ligi, a 13. u svim takmičenjima ove sezone. Zanimljivo, Bejl je devet od 11 golova u prvenstvu postigao van "Vajt Hart Lejna", odnosno na gostovanjima. Samo je Robin van Persi iz Mančester junajteda češće tresao mreže na suparničkim stadionima (10).

Od pomenutog poraza od Evertona na "Gudison Parku" početkom decembra prošle godine, Totenhem je zabilježio pet pobjeda i četiri remija, od čega su tri došla u nizu prije utakmice sa VBA. Tim Andrea Viljaša-Boaša dijelio je bodove sa Noričom (1:1), Mančester junajtedom (1:1) i Kvins Park Rendžersom (0:0) u prethodnim sedmicama.

Sa nova tri boda, Totenhem se učvrstio na četvrtom mjestu Premijer lige. "Pijevci" sada imaju 45 bodova, jedan manje od trećeplasiranog Čelsija, a tri više od Evertona.

VBA, u čijem timu nije bilo "pobjegulje" Pitera Omdevingija, imao je dvije dobre šanse preko Šejna Longa do trenutka kada je Popov dobio direktan crveni karton za potez koji će ga svakako debelo koštati i disciplinski i po pitanju reputacije.

Makedonac Popov (28) na pozajmici je u Albionu iz Dinamo Kijeva. On je samo produbio očajnu formu svog tima, koji je sjajno počeo sezonu i bio u vrhu tabele, ali je dobio samo dvije od posljednjih 11 premijerligaških mečeva, uz sedam poraza!

Totenhem je bio potpuno "uspavan" u prvom poluvremenu, kada je tek u 45. minutu Bejl uputio prvi udarac u okvir gola i to kakav. Takođe bomba iz daleka išla je pod prečku, ali je Foster to uspio da odbrani.