PREMIJER: Benitez može da odahne. Bar malo

Čelsi ubjedljivo dobio Vigan 4:1. Arsenal sa desetoricom do pobjede nad Sanderlendom u gostima.Siti poraže u Sautemptonu.

PREMIJER: Benitez može da odahne. Bar malo  Izvor: MONDO

Špekulisali su engleski mediji da bi meč protiv Vigana mogao da bude "biti ili ne biti" za privremenog trenera Čelsija Rafaela Beniteza. Poraz bi mu "potpisao" otkaz, a na njegovo mjesto došao bi upravo trener Vigana Roberto Martinez.

"Abramovič vjeruje u Beniteza i želi da ga zadrži do kraja sezone. Ali, sve bi to moglo da padne u vodu ako Benitez ponovo kiksira i tako bude ugroženo mjesto među prve četiri ekipe u Premijer ligi", izjavio je jedan visoki, neimenovani zvaničnik Čelsija listu "San" (The Sun).

Ali, Benitez je, za sada, siguran, jer je Čelsi savladao ekipu sa začelja tabele, Vigan - 4:1.

Lijepu akciju izveli su "plavci" u 23. minutu koju je golom krunisao Ramirez, da bi Eden Azar u 56. minutu duplirao prednost. Ali, samo na dva minuta jer je Vigan smanjio preko Šona Malonija. Ipak, pobjeda Čelsija nije bila dovedena u pitanje, a zapečatio ju je, a ko drugi, nego Frenk Lampard, golom u 87. minutu za 3:1. Marko Marin je postigao četvrti gol, glavom.

Malo statistike: Lampard je postigao gol u posljednje četiri ligaške utakmice koje je odigrao, a to nije uspio još od 2010. godine (između aprila i maja).

Arsenal je dobio Sanderlend u gostima golom Santija Kazorle i tako je zadržao korak za Čelsijem i Totenhemom. "Tobdžije" su posljednjih pola sata imale igrača manje, jer je zbog drugog žutog, poslije starta na Sesenjonu, bio isključen Karl Dženkinson.

Neizvjesno je u vrhu, ali i na dnu tabele. Kvins Park Rendžers je u sve težoj poziciji, poslije poraza od Svonsija (1:3) i ako Hari Rednap uspije da zadrži premijerligaški status "policajcima" biće to jedan od njegovih najvećih trenerskih uspjeha. Ali, sada to izgleda malo vjerovatno.

Španac Miču ponovo je bio glavni protagonista u ekipi Svonsija, postigavši dva gola, što je ukupno njegovih 15 u ligi!