AKN: Mali opet uzeo medalju Gani

Mali savladao Ganu 2:1 i po drugi put u samo godinu dana ostavio "crne zvijezde" bez medalje na AKN.

AKN: Mali opet uzeo medalju Gani  Izvor: MONDO

Najuspješnija afrička reprezentacija sa posljednjeg Mundijala u Južnoj Africi, ostala je bez medalje na Afričkom kupu nacija.

Gana je u borbi za treće mjesto poražena u Port Elizabetu od Malija 1:2. "Crne zvijezde" nisu uspjele da se oporave od šokantnog poraza u polufinalu, kada je Burkina Faso bila bolja poslije penala.

Strijelci za Mali bili su Mamadu Samasa i Sejdu Keita (21. i 48. minut), dok je jedini pogodak za Ganu postigao Kvadvo Asamoa desetak minuta prije kraja.

Mali je ponovio rezultat od prošle godine u Gabonu, kada je takođe pobijedio Ganu u borbi za bronzu. Tada je bio ubjedljiviji 2:0. Inače, najveći uspjeh ove reprezentacije je drugo mjesto osvojeno 1972. u Kamerunu.

Finalni meč između Nigerije i Burkine Faso igra se u nedjelju (20.00) u Johanesburgu.