"Bombardovanje" na argentinski način

Giljermo Burdiso i Lukas Prato sjajnim golovima obilježili početak Klausure

"Bombardovanje" na argentinski način  Izvor: MONDO

U subotu je počeo šampionat argentinske Klausure. Uvodne duele nove sezone obilježila su dva fantastična gola!

Boka juniors je na "Bombonjeri" stigla do prve pobjede. Domaćin je do tri boda došao poslije velike borbe i preokreta protiv Kilmesa - 3:2. Slavni klub već u devetom minutu gubio je 0:2, ali je do kraja uspio da preokrene rezultat i trijumfuje.

Posljednja dva pogotka za Boku postigao je Giljermo Burdiso, od kojih je ovaj drugi prava majstorija.

Pogledajte gol OVDJE

Velez Sarsfild je kao gost nadigrao Argentinos juniors. Trenutak odluke odigrao se u 36. minutu prvog poluvremena. Lukas Prato je sa preko 30 metara iskosa sa lIJeve strane pogodio mrežu.

U ostalim utakmicama postignuti su sljedeći rezultati: Union Santa Fe - Arsenal 1:1, Ol Bojs - Godoj Kruz 1:1, Estudijantes - Tigre 1:3 i San Martin - San Lorenco 0:0.

U nedelju i ponedjeljak sastaju se: Atletiko Rafaela - Rasing, Independijente - Njuels Old Bojs, Bergrano - Rivar Plata i Lanus - Kolon.