PRIPREME: Borac pobijedio Travnik u Makarskoj

Široki bolji od Rudar Prijedora, porazi Sarajeva i Željezničara. Pobjeda Čelika.

PRIPREME: Borac pobijedio Travnik u Makarskoj Izvor: MONDO

Fudbaleri banjalučkog Borca ostvarili su četvrtu pobjedu u pripremnom period, pošto su u Makarskoj pobijedili ekipu Travnika sa 1:0.

Jedini gol na utakmici postigao je Boris Raspudić u 55. minuti susreta, nakon kornera koji je izveo Darko Maletić.

Banjalučanima je ovo četvrta pobjeda u Makarskoj. Prethodno su bili bolji od Sarajeva (1:0), Zmaja iz Makarske (3:1) i Mosora (1:0), dok su remizirali sa Šibenikom (0:0).

Strateg banjalučana Slobodan Starčević naglasio je da je zadovoljan do sada urađenim na pripremema i hvali ponašanje igrača.

“Zadovoljan sam i zbog četiri pobjede, a posebno što nismo upisali ni jedan poraz. Svjesni smo nedostataka koje imamo u našoj igri i to moramo popraviti u narednih 14 dana do početka drugog dijela sezone”, rekao je Starčević za banjalučke medije.

Naredni kontrolni meč banjalučani će odigrati u subotu protiv hrvatskog drugoligaša Dugopolje iz Dugog polja, na povratku sa priprema iz Makarske.

Fudbaleri Širokog brijega su pobijedili Rudar Prijedor sa 3:0, u kontrolnoj utakmici odigranoj u Međugorju.

Strijelci su bili Ješe u 32. , Kordić u 50. i Jure Ivanković u 87. minuti susreta.

Nakon ubjedljive pobjede nad mađarskim Kapošvarom (6:1), Sarajevo je danas poraženo od slovenačkog Rudara iz Velenja sa 3:0.

Sarajlije su igrale u sastavu: Bandović, Tatomirović, Tadejević, Torlak, Čizmić, Džakmić, Osmanagić, Suljić, Todorović, Hadžić i Melunović.

Narednu utakmicu Bordo tim igraće sutra, a protivnik će biti Opatija.

Aktuelni šampion sarajevski Željezničar izgubio je u pripremnoj utakmici od litvanskog Žalgirisa 3:2, iako je vodio sa 2:0.

Strijelci za trenutnog lidera bh šampionata bili su Eldin Adilović i Vernes Selimović

Zenički Čelik je ostvario trijumf protiv slovenačke ekipe HIT Gorica sa 2:1, a oba gola postigao je Duško Stajić.