FA KUP: Ispade Arsenal, novi podvig Oldama!

Nova blamaža "tobdžija" u kup takmičenjima, Blekburn slavio na Emiratima - 1:0. Sjajan dan za timove iz Čempionšipa.

FA KUP: Ispade Arsenal, novi podvig Oldama!  Izvor: MONDO

Arsenal pod vođstvom Arsena Vengera ide ka osmoj uzastopnoj sezoni bez osvojenog trofeja!

Posljednja realna nada za 2013. ugasila se u meču osmine finala FA kupa, u kojem je Blekburn kao gost savladao "tobdžije" rezultatom 1:0.

Kolin Kazim-Ričards u 72. minutu je pomalo srećno matirao Vojćeha Šćešnog, loše zahvativši loptu i uz pomoć stative, ali koga je briga?

Broje se lopte u mreži, a fudbaleri Arsenala u subotu popodne nisu znali da savladaju raspoloženog Džejka Kina.

Najbliži golu bili su Žervinjo, koji je krajem prvog poluvremena bio neprecizan u situaciji "jedan na jedan" i Tomaš Rosicki sredinom drugog dijela, kada je udarcem sa 18 metara uzdrmao prečku.

Venger je u 70. minutu obavio trostruku izmenu. Uveo je Volkota, Kazorlu i Vilšira ne bi li pronašao ključ za čvrstu odbranu nekadašnjeg premijerligaša, međutim, poslije dva minuta se desilo potpuno suprotno.

Opsada Kinovog gola u završnici nije urodila plodom, jer se Blekburn požrtvovano branio sa svih 11 igrača.

Podsjetimo da je Arsenal u četvrtfinalu Liga kupa ispao od četvrtoligaša Bredforda, a da u Premijer ligi zaostaje 21 bod za vodećim Mančester junajtedom. Slijedi mu dvomeč osmine finala Lige šampiona sa Bajernom, gdje, objektivno, ne može da se nada prolazu.

Milvol je rutinski eliminisao Luton, člana Konferencije (peta liga), a Barnsli odolio na gostovanju trećeligaškoj ekipi Milton Kins Dons.

Ekipa Oldama polako postaje heroj FA kupa 2012/13. Tim koji se bori za opstanak u trećoj ligi prošlog mjeseca je eliminisao Liverpul, a sada "odlučio" da namuči i drugi klub iz grada na Mersisajdu - Everton!

Oldam je poveo 1:0, "karamele" početkom drugog poluvremena preokrenule, ali se nisu dovoljno potrudile da slome otpor domaćina. Kako to često biva u kup takmičenju, autsajder je na krilima publike krenuo u napad i to mu se isplatilo bukvalno u posljednjem napadu na utakmici.

Tekao je peti minut sudijske nadoknade vremena, kada je Oldam iznudio korner, a Met Smit najviše skočio u "buketu" igrača i glavom sproveo loptu pored Tima Hauarda - 2:2, za novi meč na Gudisonu 27. februara!