SERIJA A: Toti srušio Juve!

Furiozna igra Rome u drugom poluvremenu. "Princ Rima" riješio utakmicu evrogolom u 58. minutu - 1:0 (0:0).

SERIJA A: Toti srušio Juve!  Izvor: MONDO

Frančesko Toti "gazi" 37. godinu, ali je u subotu protiv Juventusa dokazao da još ima snage za poneki bljesak.

Njegov projektil sa 20 metara, koji je letio brzinom od 98 kilometara na čas, ostavio je Bufona bez šanse da sačuva mrežu. Upravo taj gol se pokazao odlučujućim za konačan ishod derbija 25. kola - 1:0!

Roma je upisala tri boda nakon šest kola bez pobjede (dva remija, četiri poraza), a nema sumnje da je pored Totija presrećan i trener Aurelio Andreacoli, koji je prošlog vikenda debitovao porazom od Sampdorije.

"Vučica" je bila posebno impresivna početkom drugog poluvremena. Za 13 minuta prije gola, stvorila je tri-četiri odlične prilike i bilo je pitanje trenutka kada će da poklekne odbrana aktuelnog prvaka.

Juve u posljednjih pola sata nije stvorio nijednu pravu šansu za izjednačenje.

Tim Antonija Kontea očigledno nije bio na maksimumu poslije pobjede nad Seltikom u osmini finala Lige šampiona. Ništa nije promijenio ni ulazak Nikole Anelke u finišu, za njegove prve minute u Seriji A.

Napoli u nedelju može da priđe "staroj dami" na samo dva boda, što bi bila sjajna uvertira za duel dvije prvoplasirane ekipe, na stadionu San Paolo 1. marta.

Sijena - Lacio 20.45

TABELA: Juventus (+1) 55, Napoli 50, Milan (+1) 44, Lacio 44, Inter 43, Fiorentina 39, Roma (+1) 37, Udineze 36, Katanija 36, Parma (+1) 32, Kjevo (+1) 29, Sampdorija 28, Torino 28, Atalanta 27, Bolonja 26, Kaljari 25, Đenova 22, Peskara 21, Palermo (+1) 19, Sijena 18.

* zbog učešća u nameštanju utakmica Sijena je kažnjena oduzimanjem šest bodova pre starta prvenstva. Atalanti su oduzeta dva, a Torinu i Sampdoriji po jedan bod.

(MONDO, foto: Beta/AP)