Široki Brijeg i Željezničar u finalu Kupa BiH

Širokobriježani u revanš utakmici polufinala savladali dobojsku Slogu sa 4:0, dok je Željo slavio u Mostaru protiv Zrinjskog 2:0.

Široki Brijeg i Željezničar u finalu Kupa BiH Izvor: MONDO

Na stadionu Pecara, Široki Brijeg poveo je protiv Sloge u 16. minutu golom Krešimira Kordića, a na 2:0 povisio je Ivan Barišić šest minuta prije odlaska na odmor. U 66. minutu Širokobriježani su preko Ivice Džidića postigli i treći pogodak, a već u 73. minutu bilo je 4:0. Strijelac je bio sedamnaestogodišnji Mirko Marić za konačnih 4:0 i ovjeru prolaska domaćih u finale, koji su nakon 4:2 u Doboju, ponovo četiri puta zastresli mrežu gostiju i sa ukupnih 8:2 plasirali se u finale.

Nakon 0:0 u prvom meču na Grbavici, Željezničar je slavio u Mostaru protiv Zrinjskog sa 2:0. Sarajevski „plavi“ poveli su golom Eldina Adilovića u drugom minutu sudijske nadoknade vremena. Asistent kod prvog gola gostiju, Srđan Stanić u 59. minutu po drugi put na utakmici savladao je golmana Zrinjskog Igora Melhera i omogućio svom timu dvomeč protiv Širokog Brijega.

Braniocu trofeja Željezničaru ovo je četvrta uzastopna sezona kako će igrati u finalu Kupa, a ovogodišnje finale biće repriza onog iz prošle sezone, kada je Željo bio uspješniji upravo od Širokog Brijega (1:0, 0:0).