PLBiH: Goleada na "Pecari", remi na kraju

U nedjeljnim mečevima 4. kola Premijer lige BiH, Slavija savladala gradačačku Zvijezdu rezultatom 3:1. Široki Brijeg i Rudar Prijedor odigrali 3:3.

PLBiH: Goleada na "Pecari", remi na kraju Izvor: MONDO

"Sokolovi" su već u prvom poluvremenu obezbijedili osjetnu prednost, poveli sa 2:0 i finiš meča dočekali mnogo opuštenije.

Edin Dudo već u petom minutu doveo je Slaviju u vođstvo, na 2:0 povisio je Ivan Radovanović u posljednjim trenucima prvog dijela igre, da bi treći gol, a svoj drugi u 85. minutu ponovo postigao raspoloženi Dudo.

Sve što su gosti uspjeli da urade do kraja susreta je počasni gol Almira Šmigalovića u 87. minutu.

Zvijezdi je ovo bio četvrti uzastopni poraz i ekipa Vladimira Gaćinovića čvrsto je prikovana za dno tabele, kao jedini premijerligaš bez bodova.

Posljednji susret ovog gola odigrali su na "Pecari" Široki Brijeg i Rudar Prijedor, a gledaoci su mogli da uživaju u odličnoj fudbalskog predstavi, na kojoj će viđeno čak šest pogodaka, po tri na obje strane.

Širokobriježani su pokušavali u prvom poluvremenu da dođu do pogotka, a njihove promašaje kaznio je kapiten "rudara" Borislav Mikić u 43. minutu i doveo Prijedorčane u vođstvo.

Samo četiri minuta bilo je potrebno domaćim da u nastavku meča dođu do preokreta. Prvo je Krešimir Kordić u 48. minutu izjednačio na 1:1, a četiri minuta kasnije Brazilac Vagner pogađa mrežu gostiju za 2:1.

Ipak, fudbaleri u zelenim dresovima nisu se predavali. Hrabrom igrom preko Nebojše Pejića stigli su do izjednačenja u 62. minutu iz slobodnog udarca. Defanzivac Širokobriježana Vedran Ješe "najzaslužniji" je za novi preokret, u 83. minutu, kada je pogodio vlastitu mrežu za novo vođstvo Prijedorčana.

Vagner je ponovo bio koban za Rudar Prijedor, obzirom da je nakon ubacivanja iz kornera postigao svoj drugi, za Široki Brijeg izjednačujući pogodak koji im je donio bod.