Alba, stidi se...

Nova sezona, stare scene. Fudbaleri Barselone kada osjete "tvrdo" obožavaju da se valjaju i simuliraju... Isto je bilo i na "Kalderonu".

Alba, stidi se... Izvor: MONDO

Kada se Barselona namjeri na protivnika kao što je Levante, u 25. minutu povede 4:0, a do kraja da još tri komada - tada nema nikakvih problema.

Ruka - ruci, fer-plej, bez grubih startova, bez svađe sa sudijom.

Međutim, kada sa druge strane terena stane ozbiljan rival, kao što je Atletiko Madrid, e onda fantastični fudbaleri Barselone, svi do reda među "Top 5" na svojim pozicijama u svijetu fudbala, pokazuju i neke ružne navike.

Prije svega, vole da simuliraju.

Posljednji u nizu igrača Barse koji je pokazao glumačke sposobnosti je Đordi Alba. Njega je Dijego Kosta "tukao" sve vrijeme, u svakom duelu, ali kada mu je prošo rukom kroz kosu, Alba se bacio na travu kao da ga je pregazio valjak ili "dabl deker".

Sudija nije nasjeo...

Nije prva utakmica Superkupa Španije, u kojoj je Atletiko poveo, a Barsa izjednačila golom rezerviste Nejmara, bila burna samo zbog toga.

Bio je to prvi put da David Vilja, dugogodišnji napadač Barselone, igra protiv bivšeg kluba. Vilja je fantastično počeo, postigao prelijep pogodak, a onda u drugom poluvremenu pokazao da je prijateljstvo - prijateljstvo, ali rivalitet - rivalitet.

Kao da ne poznaje starog prljavog lisca Serđa Busketsa, Vilja se zatrčao prema sudiji tražeći drugi žuti karton za bivšeg saigrača, zbog jednog klasičnog "profi" faula na sredini terena.