SERIJA A: Inter bez greške, De Rosi za špice

"Nerazuri" već 26 godina nisu izgubili utakmicu prvog kola Serije A na svom terenu. Nisu ni u nedjelju - pobedili su Đenovu 2:0.

SERIJA A: Inter bez greške, De Rosi za špice Izvor: MONDO

Poslije suza i pozdrava sa penzionisanim srpskim veteranom Dejanom Stankovićem, navijači Intera imali su tradicionalnu priliku za slavlje.

"Grazie, Deki", klicali su Dejanu Stankoviću na početku meča, a nakon 90 uživali u pobjedi svog tima nad Đenovom - 2:0.

Tačnije rečeno - tradicionalnu pobjedu, zato što njihovi ljubimci već 26 utakmica nisu izgubili u uvodnim kolima Serije A.

U nedjelju je na stadionu "Đuzepe Meaca" pala Đenova. "Nerazuri" su pobijedili 2:0, a golove su postigli Juto Nagatomo u 75. minutu, pa Rodrigo Palasio u 90.

Meč je bio debitantski za novog trenera Intera Valtera Macarija, a Zdravko Kuzmanović je bio član početne postave. Zamijenjen je u 52. minutu.

U večernjem terminu odigran je veliki broj utakmica, a najubjedljiviju pobjedu ostvario je Napoli, savladavši Bolonju 3:0.

Rafa Benitez takođe je debitovao trijumfom, a novajlija Hoze Kaljehon postigao je prvi gol na meču. Uroš Radaković presjedio je utakmicu na klupi.

Vlada Avramov takođe je sa mjesta namijenjenog za rezervne igrače odgledao pobjedu svog Kaljarija nad Atalantom, dok je Dušan Basta odigrao cijeli meč za Udineze u porazu od Lacija.

Roma je počela pobjedom. Savladala je Livorno u gostima, a najljepši detalj meča bio je gol Danijelea De Rosija. Pogodio je udarcem "iz prve", sa više od 20 metara.

POGLEDAJTE MAJSTORIJU DE ROSIJA

Erik Lamela, velika želja Totenhema, nije igrao za "vučicu". Presjedio je meč na klupi.

Jedina utakmica bez golova odigrana je na stadionu Parme, gdje je domaćin rezimirao sa Kjevom, Ivana Radovanovića. Reprezentativac Srbije kažnjen je u 54. minutu žutim kartonom.

Gol u svom prvom meču u elitnom rangu nije postigao ni novajlija, Sasuolo. Naprotiv, poražen je u Torinu 0:2, a Nikola Maksimović nije dobio priliku da debituje za domaće.