SERIJA A: Rosi se vratio, Ljajić otišao?

Centarfor Fiorentine u ponedeljak uveče postigao svoj prvi prvenstveni gol u Italiji od 2007. godine i "načeo" Argentince iz Katanije.

SERIJA A: Rosi se vratio, Ljajić otišao? Izvor: MONDO

Uživali su navijači Fiorentine u ponedeljak uveče. Njihovi ljubimci ostvarili su pobjedu u uvodnom kolu Serije A.

U Firenci je pala Katanija, golovima Đuzepea Rosija i Davida Pizara - 2:1. Jedini pogodak za goste bio je djelo Pabla Barijentosa.

Debitant Mario Gomez nije postigao gol za tim Vinćenca Montele, ali su to umjesto njega uradili saigrači. Bivši napadač Bajerna upamtiće meč po žutom kartonu.

Značajan momenat dogodio se u 14. minutu, kada je Đuzepe Rosi hladnokrvno prvi put zatresao mrežu protivnika. Iskoristio je dobar pas Huana Kuadrada sa desne strane i pogodio. Ni golman Mario Anduhar, ni štoper Pablo Alvarez ništa nisu mogli da učine, iako su bili "na lopti".

Rosi je tako postigao prvi gol u Seriji A od 2007. godine. Tada je igrao za Parmu kao pozajmljen igrač Mančester junajteda. U međuvremenu je boravio u Viljarealu.

Nakon njegovog pogotka, gosti su uspjeli da izjednače udarcem Pabla Barijentosa, ali je Pizaro u 28. minutu postavio konačnih 2:1.

Zanimljivo, Barijentos je bio jedan od DEVETORICE argentinskih igrača koji su u petak zaigrali od prvog minuta za Kataniju. Rekord lige drži isti klub, sa desetoricom igrača iz te zemlje, koji su nastupili istovremeno na jednoj utakmici 2011. godine.

Adem Ljajić je očigledno pred izlaznim vratima kluba, pošto njegovo ime nije bilo uvršteno u protokol. Nenad Tomović je presjedio meč na klupi, dok je Stefan Savić sve vrijeme bio na terenu i činio štoperski trio.