BUNDES: Kiks Bajerna pred Superkup Evrope

Bajern uzeo samo bod na gostovanju Frajburgu, 1:1, u prvoj utakmici 4. kola, jer Bavarci igraju Superkup Evrope protiv Čelsija.

BUNDES: Kiks Bajerna pred Superkup Evrope Izvor: MONDO

Bajern se neće prošetati kroz Bundesligu ove sezone, to se može naslutiti.

Iako je zadržao okosnicu tima i dodatno ga osnažio, a pritom je doveden i maštoviti Pep Gvardiola za trenera, šampion Evrope neće imati nimalo lak zadatak da odbrani "salataru".

Bajern je odigrao samo 1:1 na gostovanju Frajburgu, iako je do 87. minuta vodio 1:0.

Bavarci su poveli golom Šaćirija u 33. minutu. Albanac se lijepo snašao kada je dobio loptu na oko pet, šest metara i iz voleja je poslao loptu u mrežu.

Imao je Bajern nekoliko dobrih akcija u drugom dijelu, probali su, redom Tomas Miler, Toni Kros, potom i Frank Riberi, ali bez rezultata.

Gol je postignut na drugoj strani. Bila je to duga akcija domaćina koju je u gol pretvorio Nikolas Hefler. Zapanjujuće je da su čak trojica igrača Frajburga bili potpuno sami na drugoj stativi prilikom centaršuta igrača Frajburga sa desne strane.

Tradicija je, tako, nastavljena. Frajburg već 22 godine ne zna za pobjedu nad Bajernom, ali mu je ovaj bod sigurno velik kao kuća. A Bajern je nastavio niz bez poraza, koji se sada popeo na 29. utakmicu zaredom. Nedostaje mu još samo šest mečeva da dostigne ono što je svojevremeno uradio Hamburg (80-ih godina prošlog vijeka). (MONDO)