LŠ (kval): Dinamo od podviga do suza

U Ligi šampiona Austrija,Steaua, Šalke, Bazel i Arsenal. Gol Miroslava Radovića malo za Legiju.

LŠ (kval): Dinamo od podviga do suza Izvor: MONDO

Prvi čovjek zagrebačkog Dinama Zdravko Mamić obećao je igračima dva miliona evra ako se plasiraju u Ligu šampiona. Zamalo da "šerif od Maksimira", kako ga zovu komšijski mediji, odriješi kesu.

Dinamo je bio na korak ili na pet minuta od podviga da se treći put uzastopno plasira u grupnu fazu Lige šampiona.

Poslije 0:2 u Zagrebu, ponoćne smjene Krunoslava Jurčića, ne baš sjajne atmosfere u klubu, pa potom i vođstva Austrije u Beču od 1:0, Dinamo je bio otpisan.

Ali, zagrebački "modri" su izrežirali sjajan preokret, i došli do 3:1, rezultata koji ih je vodio u Ligu šampiona. Za deset minuta u prvom poluvremenu, od 33. do 43. minuta, Brozović i Fernandez su preokrenuli u korist Dinama i dali nadu gostima da mogu do podviga.

U 70. minutu Fatos Bećiraj je, na centaršut Pinta, postigao lijep gol glavom i sve je tada izgledalo sjajno za hrvatskog šampiona.

Međutim, pet minuta prije kraja poklekla je odbrana hrvatskog šampiona, a Kinast je bio strijelac gola koji je Austriju odveo u prvu Ligu šampiona u njenoj istoriji.

Uzbudljivo je bilo i u Solunu, gdje je PAOK-u bio dovoljan neriješen rezultat bez golova protiv Šalkea. U meču bez prisustva publike, ali uz sjajnu podršku navijača crno-bijelih (vjerovatno sa razglasa oko stadiona), PAOK nije uspio da se plasira u najkvalitetnije klupsko takmičenje. Šalke je pobijedio 3:2, a junak njemačkog tima bio je Adam Salai, dvostruki strijelac.

Odličan meč viđen je u Varšavi. Legija je imala odličan rezultat iz Bukurešta (1:1). Ali, Steaua je za samo dva minuta uvodne faze meča postigla dva gola! Do kraja poluvremena, Miroslav Radović je glavom postigao sjajan gol, ali poljski šampion ni iz trećeg pokušaja neće ući u grupnu fazu LŠ. Utješni gol, Legija je postigla u nadoknadi vremena...

Arsenal i Bazel rutinski su odiradili posao u revanš mečevima. Ono što može da zabrine trenera Arsenala Arsena Vengera je povreda Lukasa Podolskog koji je iznijet na nosilima, ali se još ne zna koja je težina povrede u pitanju.

***Klubovi koji se nisu plasirali u Ligu šampiona, takmičenje nastavljaju u Ligi Evrope.