U-17: Kadeti BiH savladali Hrvatsku

Izabranici Sakiba Malkočevića u 2. kolu grupe 5 kvalifikacija za Evropsko prvenstvo napravili iznenađenje i sa 2:0 savladali vršnjake iz Hrvatske.

U-17: Kadeti BiH savladali Hrvatsku Izvor: MONDO

Na stadionu Asim Ferhatović - Hase selekcija BiH povela je u 12. minutu autogolom Karla Plantaka, koji je nespretno reagovao nakon udarca Amera Gojaka. Konačnih 2:0 postavio je Sanjin Lelić u 76. minutu.

“Sada imamo realne šanse da sami odlučujemo o plasmanu u Elitni krug. Puno nam je značila posjeta selektora Sušića, a posebno igračima koji su danas imali veliki motiv za igru što se odrazilo i na konačan rezultat“, rekao je nakon meča selektor Malkočević.

U drugoj utakmici 2. kola Portugalci su golovima Pedra Rodrigeza i Pedra Delgata iz jedanaesteraca savladali Crnu Goru sa 2:1, a jedini strijelac za "đetiće" bio je Nikola Vujnović.

Bosna i Hercegovina posljednji meč u grupi igra protiv Crne Gore u nedjelju od 15 časova na stadionu Slavije u Istočnom Sarajevu, dok će u istom terminu na stadionu Asim Ferhatović - Hase igrati Portugalija i Hrvatska.

Plasman u narednu rundu takmičenja izboriće dvije prvoplasirane ekipe. U slučaju pobjede protiv Crnogoraca, BiH sigurno ide dalje.