Grahovac evrogolom ublažio poraz od "furije"

U kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2015. godine, mlada reprezentacija BiH poražena je u Mursiji od Španije 3:2.

Grahovac evrogolom ublažio poraz od "furije" Izvor: MONDO

Fudbaler Borca i kapiten reprezentacije u 13. minutu doveo je BiH u vođstvo odličnim lob udarcem sa preko 20 metara, nakon asistencije Tomislava Barišića.

"Furija" je do izjednačenja stigla 16 minuta kasnije, kada je mrežu Kristijana Jajala iz slobodnog udarca pogodio Serhi Roberto.

Već na početku drugog poluvremena Španci su stigli do potpunog preokreta, a strijelac je bio Saul Nigues, a na 3:1 u 69. minutu povisio je Alvaro Morata. Sjajni napadač madridskog Reala iskoristio je asistenciju strijelca izjednačujućeg pogotka Roberta i osigurao svojoj reprezentaciji prednost od dva gola.

Pred sami kraj utakmice Mario Kvesić uspio je da ublaži poraz BiH za konačnih 3:2.

Španija je ovim trijumfom zadržala maksimalan skor i sada nakon tri odigrane utakmice ima devet bodova. Sa druge strane, izabranici Vlade Jagodića su na četiri dosadašnja meča zabilježili jedan trijumf i tri poraza.

Sljedeći meč BiH igra 15. oktobra u Elbasanu protiv Albanije.