PRIMERA: Deset golova u Madridu!

Real Madrid - Sevilja 7:3. Tri gola Ronalda, dva Bejla, dva Benzeme. Rakitić pogodio dva puta i promašio penal.

PRIMERA: Deset golova u Madridu! Izvor: MONDO

Svega je bilo na "Santijago Bernabeu" stadionu u srijedu uveče.

Deset golova, sedam na jednoj, tri na drugoj strani, uz nekoliko nagovještaja preokreta, po penal na svakoj strani, uz još jedan promašen, crveni karton, nekoliko spornih sudijskih odluka i možda nedosuđenih penala, het-trik jednog igrača i još dvojicu koja su dala dva pogotka!

Za 90 minuta igre: Real Madrid - Sevilja 7:3 (3:2) u istorijskoj utakmici vanrednog 11. kola Primere.

Čudno je bilo i gledati utakmicu u kojoj je svako malo lopta bila u mreži i u kojoj su domaći navijači bili kivni, kivni na sudijsku petorku zbog stila suđenja, a sve samo četiri dana poslije poraza Reala u "El Klasiku", od Barselone, u Kataloniji (2:1).

S obzirom na to da je Barsa igrala i veče ranije i pobijedila Seltu u Vigu rezultatom 3:0, tim Karla Anćelotija nije imao pravo da ne pobijedi, a djelovalo je da će to biti rutinska pobjeda kada su "bijeli" golovima Gereta Bejla i Kristijana Ronalda poveli 3:0. Međutim, očas posla bilo je 3:2 zahvaljujući Hrvatu Ivanu Rakitiću i to je bio rezultat na poluvremenu.

Drugo poluvrijeme počelo je velikom šansom za Sevilju, za 3:3, koju je nekako spriječio golman Dijego Lopez, lopta je krenula na drugu stranu igrališta i u roku od 10, 15 sekundi Real je postigao gol za 4:2, odnosno uradio je to Karim Benzema, osporavani napadač koji je proslavio jedan od rijetkih pogodaka u posljednje vrijeme zagrljajem sa zemljakom i pomoćnim trenerom Reala, legandarnim Zinedinom Zidanom.

Tada je utakmica potpuno izmakla kontroli sudiji Hozeu Tešeiri, koji je ruku na srce imao pune ruke posla i kojem igrači dva kluba ponašanjem nisu nimalo pomagali.

Ubijeđeni da su svi protiv njih i ozlojeđeni zbog nedosuđenog penala u meču sa Barselonom kod rezultata 1:0, navijači Reala zviždali su Tešeiri često po nekoliko minuta u kontinuitetu, tražeći da im budu dosuđeni penali čak i kada su vodili 6:3, 7:3...

Na kraju, Sevilja je doživjela najteži poraz u utakmici u kojoj je postigla tri gola, odnosno oboren je rekord Osasune iz 1935. godine, kada je taj tim nadigrao Sevilju 6:3. Ujedno, Real je prvi put odigrao 10+ utakmicu na "Bernabeu" stadionu od 1967. godine (pobjeda nad Sosijedadom 9:1), a tek drugi put u ovom vijeku dogodilo se da su četvorica igrača postigla po dva gola na istoj utakmici u Primeri (Rasing - Selta 4:4, 2004. godine).

Ronaldo je postigao 12, 13. i 14. gol protiv Sevilje, što znači da nijednog drugoj španskoj ekipi nije dao više (Hetafe 13), a ujedno se ustalio kao lider La Lige po broju postignutih pogodaka sa bijele tačke u ovom vijeku (Ronaldo 34, David Vilja 31).