Serija A: "Vučica" preskočila rekord

Roma pobijedila Kjevo u 10. kolu Serije A i srušila rekord Juventusa iz sezone 2004-2005, kada su "bjankoneri" imali devet pobjeda na početku sezone.

Serija A: "Vučica" preskočila rekord Izvor: MONDO

Roma, deset utakmica - 30 bodova, gol razlika 24:1. Rekord Juventusa je pao!

Činjenica da su prišli na korak od istorije, do ostvarenja za sva vremena i novog rekorda Serije A po broju uzastopnih pobjeda na početku prvenstva, kao da je okovala noge igračima Rome.

Više od sat vremena nisu imali rješenje za neugodne goste iz Verone, koji su prije meča smatrani za sitan zalogaj rimske "vučice".

Vrijeme je brzo prolazilo, a na semaforu "Olimpika" rezultat je bio "zamrznut" - 0:0!

I tako sve do 68. minuta, a onda erupcija oduševljenja na Olimpijskom stadionu u "vječnom gradu".

Alesandro Florenci, rezervista koji je nekoliko minuta ranije zamenio Markinja, uspjeva da se dočepa lopte i pošalje je u "srce" kaznenog prostora, negdje na šest sedam metara od gola, gdje je spreman bio Marko Borijelo. Trzaj glavom i lopta je u mreži. Roma vodi 1:0!

Iskusnom napadaču to je bio tek prvi pogodak ove sezone!

Od tog trenutka sve je bilo jasno. Ni najveći optimisti iz Kjeva nisu mogli da povjeruju da će odbrana koja je na prethodnih devet utakmica primila samo jedan gol, kapitulirati protiv, pa skoro najgoreg napada u Ligi. Samo je Katanija postigla gol manje od kluba iz Verone - šest.

Bez Frančeska Totija u timu, sa Ademom Ljajićem u startnoj postavi Roma je proslavila minimalnu, ali i te kako vrijednu pobjedu.

Kada je u junu ove godine prelazio iz Lila u Romu, Rudi Garsija nije ni slutio šta ga čeka nekoliko mjeseci kasnije. Slava i obožavanje, skoro pa isto koje je imao Fabio Kapelo u Rimu krajem prošlog i početkom ovog vijeka.

Trofejni stručnjak je u sezoni 2000-2001 donio posljednju titulu na adresu "vučice", a ukupno treću u istoriji. Roma krupnim koracima ide ka četvrtoj, ako ne stigne do nje, sve ovo što je uradila do sada imaće težinu, ali bez "skudeta" sigurno neće imati isti sjaj.

Juve i Napoli opet su na pet bodova zaostatka.

(MONDO, Foto: Beta/AP/Gregorio Borgia )