BUNDES: Štutgart poveo, pa "pukao"

"Švabe" vodile na "Vestfalenu" od 13. minuta, ali na kraju izgubile ubjedljivih 6:1! Het-trik Levandovskog.

BUNDES: Štutgart poveo, pa "pukao"  Izvor: MONDO

Borusija Dortmund već dugo dominira njemačkim fudbalom, zajedno sa Bajernom iz Minhena, ali je Štutgart često bio "tvrd orah" za "milionere" (prošle sezone Borusja pobijedila 2:1 golom u 82. minutu, prije toga četiri uzastopna remija).

Činilo se da će tako biti i ovog petka uveče, međutim, samo se činilo...

Borusija je na svom "Vestfalenu" pobijedila 6:1 u prvoj utakmici 11. kola Bundeslige.

Gosti su poveli već u 13. minutu golom Karima Haguija, udarcem glavom poslije centaršuta iz kornera, ali je na isti način izjednačio Sokratis Papastatopulos samo šest minuta kasnije. Ubrzo je uslijedio i preokret...

Marko Rojs je bio uporan u solo-prodoru, imao je i malo sreće, a Borusija je od 22. minuta vodila 2:1.

Taj pogodak značajno je olakšao posao vicešampionu Njemačke i Evrope, pa je u rasterećenoj igri u drugom poluvremenu dominirao Robert Levandovski.

Poljak je pogodio dva puta za samo 60 sekundi (55. i 56. minut), a onda i u 72. minutu.

Do kraja meča u strelce se upisao i Pjer Aubamejang u 81. minutu.

Borusiji je ova pobjeda omogućila da prenoći na prvom mjestu sa dva boda više od Bajerna, koji su subotu igra u gostima protiv Hofenhajma.

Štutgart je trenutno deveti na tabeli, ali teško da će tu i ostati poslije predstojećeg vikenda.

Za kraje i jedna zanimljivost: Borusiji je ovo bio 18 uzastopni meč u prvenstvu Njemačke koji je pobijedila na svom terenu kada je igrala petkom. Taj niz počeo je u januaru 2004.