PRIMERA: Real umalo prokockao 3:0!

Real vodio 3:0 protiv komšija, ekipe Rajo Valjekano, koja je za dva minuta iz dva penala smanjila na 2:3, a potom pogodila stativu!

PRIMERA: Real umalo prokockao 3:0! Izvor: MONDO

Rajo Valjekano ima sličnost sa Real Madridom samo po tome što se nalaze teritorijalno blizu. U svemu ostalom se mnogo, mnogo razlikuju. Prije svega, u količini novca koje ima Real, odnosno nema Rajo.

Ali, to se u subotu uveče, na "Valjekasu", uopšte nije moglo primjetiti.

Jeste da je Real poveo 3:0 (dva gola Kristijana Ronalda, jedan Karim Benzema), ali je Rajo, ukupno gledao bio bolji rival.

Prava panika među realovcima nastala je od 51. do 53. minuta, tačnije do kraja utakmice. U ta dva minuta, za Rajo su dosuđena dva penala (oba opravdano), a Žonatan Vijera je realizovao oba.

Do kraja utakmice, Rajo je pritiskao Real, stvarao šanse, i umalo izjednačio (lopta je pogodila stativu).

Real je poslije ove pobjede ostao na trećem mjestu, dva boda iza Atletiko Madrida, koj igra u nedjelju i šest manje od Barselone. Rajo je ostao na posljednjem mjestu, sa devet osvojenih bodova.