PL BiH (pol): Borac vodi, preokret Sarajeva

Manje-više očekivani rezultati poslije prvih poluvremena nedjeljnih mečeva 15. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

PL BiH (pol): Borac vodi, preokret Sarajeva Izvor: MONDO

Banjalučki Borac stigao je poslije brojnih peripetija zbog dugovanja Leonidu Ćoriću na "Pirotu", po tvrdnji trenera crveno-plavih Dragana Jovića, njegovo "najteže gostovanje" u rodnom gradu.

Stadion "Pirota" je u posljednje tri utakmice bio ipak lijepo gostovanje za Borac, koji je dva puta slavio (jednom službenim rezultatom zbog napada funkcionera "vezira" na sudiju Rusmira Mrkovića), a posljednji meč prošle sezone okončan je remijem 1:1.

Ekipa Husnije Arapovića još nije izgubila kod kuće ove sezone, ali je upisala samo dvije pobjede uz pet remija.

U prvih 45 minuta nedjeljnog susreta u Travniku, "veziri" su bili bolji od Banjalučana, stvarali su pritisak pred golom Asmira Avdukića, stvarali šanse od kojih je najbolju propustio Almir Pliska pogodivši prečku. Sa druge strane crveno-plavi su čekali svoju priliku da iz neke polukontre ili prekida stignu do prednosti.

A dočekali su je u drugom minutu nadoknade prvog dijela kada je Mladen Žižović matirao golmana Semira Bukvića za 0:1.

TRAVNIK:
Bukvić, Terzić, Ribić, Isaković, Ramić, Zatagić, Varupa N., Seferović, Laštro, Hećo, Pliska.

BORAC: Avdukić, Radulović, Žižović, Grahovac, Dujaković, Stokić, Raspudić, Subić, Žuržinov, Žarić, Grujić.

Drugoplasirano Sarajevo nije dobro počelo u Bijeljini jer je Radnik već u četvrtom minutu poveo golom Matije Kataneca nakon kornera. Međutim u 22. minutu bordo tim je preko bivšeg igrača Borca Bojana Puzigaće izjednačio iz jedanaesterca, a zbog protesta domaćih je crveni karton dobio Marko Jevtić.

Igrača više na terenu, ekipa Husrefa Musemića je materijalizovala u 43. minutu kada je mrežu domaćina pogodio Nikola Komazec, koji je ove jeseni jedan od najboljih u taboru kluba sa Koševa.

Željezničar je u ne previše lijepoj fudbalskoj predstavi na Grbavici pogotkom Rijada Bajića stigao do prednosti nad prijedorskim Rudarom (1:0), dok je Slavija u Istočnom Sarajevu zasad bez municije u duelu sa Mladosti iz Velike Obarske (0:0).