PL BiH: Borac opet slavio u Travniku

Pobjede Borca, Sarajeva, Želje i Slavije, epilog su prvih nedjeljnih mečeva 15. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

PL BiH: Borac opet slavio u Travniku Izvor: MONDO

Banjalučki Borac stigao je po tvrdnji trenera crveno-plavih Dragana Jovića na svoje "najteže gostovanje" u njegov rodni grad poslije brojnih peripetija zbog dugovanja Leonidu Ćoriću.

I odnio cijeli plijen sa "Pirote" - 1:2 (0:1)!

Ekipa Husnije Arapovića do danas nije izgubila kod kuće ove sezone, ali je upisala samo dvije pobjede uz pet remija.

Stadion "Pirota" je u posljednje četiri utakmice bio ipak lijepo gostovanje za Borac, koji je tri puta slavio (jednom službenim rezultatom zbog napada funkcionera "vezira" na sudiju Rusmira Mrkovića), a posljednji meč prošle sezone okončan je remijem 1:1.

Kreatori pobjede i slavlja banjalučkog kluba bili su vezista Mladen Žižović i prvi golgeter Borca Joco Stokić.

U drugom minutu sudijske nadoknade vremena prvog dijela, Žižović je načeo mrežu golmana Semira Bukvića za 0:1, da bi sredinom nastavka Stokić osigurao desetu pobjedu lideru prvenstvene tabele.

"Veziri" su u nedjelju bili bolji od Banjalučana, posebno u prvom poluvremenu kada su stvarali pritisak pred golom Asmira Avdukića, ali i promašivali šanse od kojih je najbolju propustio Almir Pliska pogodivši prečku.

U nastavku su takođe Travničani pokušavali da stignu barem do jednog boda, ali je odbrana Borca i ovog puta sačuvala svoju mrežu pošto je gol za domaćina postigao jedan od kapitena Banjalučana Boris Raspudić. Osim mreže sačuvao je Borac i "plus četiri" boda prednosti pred drugoplasiranim Sarajevom.

TRAVNIK: Bukvić, Terzić, Ribić, Isaković, Ramić, Zatagić, Varupa N., Seferović, Laštro, Hećo, Pliska.

BORAC:
Avdukić, Radulović, Žižović, Grahovac, Dujaković, Stokić, Raspudić, Subić, Žuržinov, Žarić, Grujić.

Bordo tim nije dobro počeo u Bijeljini, ali je do odlaska na odmor preokrenuo rezultat i stigao do vrijedne pobjede u trci za šampionskom titulom (1:2).

Radnik je već u četvrtom minutu poveo golom Matije Kataneca nakon kornera. Međutim u 22. minutu Sarajlije su poravnale iz jedanaesterca preko bivšeg igrača Borca Bojana Puzigaće, a zbog protesta domaćih je crveni karton dobio Marko Jevtić.

Igrača više na terenu, ekipa Husrefa Musemića je materijalizovala u 43. minutu kada je mrežu domaćina pogodio Nikola Komazec, koji je ove jeseni jedan od najboljih u taboru kluba sa Koševa.

U nastavku su gosti malo spustili ručnu i sačuvali bodove.

Željezničar je na Grbavici rutinski pobijedio prijedorski Rudar (3:1).
U prvom ne previše dopadljivom prvom poluvremenu, Željo je stekao prednost pogotkom Rijada Bajića, a čim se krenulo s centra u nastavku, vođstvo je duplirao Srđan Stanić.

Prijedorčani su uzvratili i smanjili golom Lazara Vidića u 64. minutu, ali je sve eventualne dileme raztiješio kapiten plavih Muamer Svraka 15-ak minuta prije kraja meča.

Slavija u Istočnom Sarajevu je bila bez municije u duelu sa Mladosti iz Velike Obarske sve do sudijske nadoknade, a onda su "sokolovi" dali čak tri gola?!

U gradskom mostarskom derbiju Zrinjski i Velež su odigrali bez golova. Za Velež je to prvi osvojen boda Pod Bijelim brijegom u Premijer ligi BiH.