Kraj Romine serije!

Torino - Roma 1:1 (0:1) u pretposljednjem meču 11. kola Serije A. "Vučica" izgubila prva dva boda u aktuelnom šampionatu.

Kraj Romine serije! Izvor: MONDO

Romina serija pobjeda, započeta 25. avgusta u Livornu, okončana je dva i "kusur" mjeseca kasnije na Olimpijskom stadionu u Torinu, gdje je solidni tim Đampjera Venture ove sezone remizirao i sa Milanom (2:2) i sa Interom (3:3).

Lider je na ovo gostovanje došao sa 10 uzastopnih trijumfa u Seriji A i samo jednim primljenim golom.

Golman De Sanktis kapitulirao je tek drugi put za preko 1.000 minuta fudbala, ali je to bilo dovoljno da Roma ne održi stoprocentan učinak u "kalču".

Najbolji start u istoriji pet vodećih evropskih liga (Engleska, Njemačka, Italija, Španija, Francuska) ostaje u vlasništvu Totenhema, koji je u sezoni 1960/61 nanizao 11 pobjeda. Da je Roma uspjela ove večeri, imala bi sjajnu šansu da obori taj rekord, jer u naredna dva kola igra kod kuće protiv Sasuola i Kaljarija.

Vođstvo "vučice" i izjednačenje Torina došli su iz akcija po lijevom krilu.

Miralem Pjanić izmakao je pažnji čuvara i u 28. minutu lijepo asistirao Kevinu Strotmanu, a revanširali su im se Međorini i Alesio Ćerći u 63. minutu, kada su krunisali period nadmoćne igre "bikova".

Roma je u finišu bila agilnija i češće pred protivničkim golom, a dva puta je iz slobodnih udaraca zaprijetio Adem Ljajić, koji je ušao sa klupe sredinom drugog poluvremena. Ipak, golman Danijele Padeli se nije dao prevariti...

Ostaje da se vidi kako će tim iz glavnog grada Italije reagovati na prekid serije, nakon kojeg vodi na tabeli sa samo tri boda više od Napolija i Juventusa (31:28).

Torino se sa 12 bodova izjednačio sa Milanom, Parmom i Livornom, a svi zajedno se nalaze od 11. do 14. mjesta.

(MONDO, Foto: Beta/AP/Massimo Pinca)