Atletiko u korak sa Barsom

"Derbi imenjaka" na stadionu Visente Kalderon pripao domaćinu: Madrid - Bilbao 2:0. Valensija slavila u gostima, Betis ostaje u zoni ispadanja.

Atletiko u korak sa Barsom Izvor: MONDO

Barselona i Atletiko Madrid ove sezone bilježe gotovo iste rezultate iz kola u kolo.

Katalonci su kiksali u osmoj (protiv Osasune 0:0), a "jorgandžije" u devetoj rundi (izgubili od Espanjola), dok su u preostalih 10 kola slavili i jedni i drugi.

Ovog vikenda se Barsa pomučila da savlada Espanjol u gradskom derbiju, dok je Atletiko lakše stigao do bodova protiv imenjaka iz Bilbaoa - 2:0.

David Vilja u 33. minutu je matirao Iraizoza volej udarcem u padu sa petnaestak metara, a osam minuta kasnije se Dijego Košta sjajno snašao u kaznenom prostoru i iskosa sa lijeve strane pogodio suprotni ugao, nakon što je dugo "nosio" na leđima dvojicu protivničkih igrača.

Miroslav Đukić i Valensija prekinuli su seriju od tri poraza, savladavši Hetafe u gostima minimalnim rezultatom.

Malaga je takođe počela da se uspravlja poslije dva vezana poraza na svom stadionu, odnosno četiri kola bez datog gola.

Protiv Betisa je dva puta vodila, gosti iz Sevilje uspijevali su da izjednače, ali im nije bilo spasa kada je "rezervista" Samuel - poslije samo osam minuta u igri - zatresao mrežu iz vjerovatno posljednje akcije na utakmici!

Betis, Almerija i Rajo Valjekano čine trio u zoni ispadanja, svi sa istim brojem bodova. Osasuna, Valjadolid i Selta nisu daleko, ali ni Sevilja, Malaga, Elče...