PLBIH: Agonija Leotara se nastavlja

Odigrana su četiri meča 18. kola fudbalske Premijer lige Bosne i Hercegovine. Pobjede Veleža, Čelika, Radnika i Zrinjskog.

PLBIH: Agonija Leotara se nastavlja Izvor: MONDO

Prvi šampion Premijer lige Bosne i Hercegovine Leotar nalazi se u veoma teškoj sitaciji.

Novim porazom, trinaestim ove sezone, Trebinjci su prikovani za dno tabele sa samo devet bodova. U ovom kolu na Policama je slavio Velež sa ubjedljivih 4:0.

Iz prve akcije na meču Velež je golom Okića iz osmog minuta došao u vođstvo. Pitanje pobjednika riješio je Rašević 17. minuta prije kraja. Hebibović i Ćemalović su do kraja napunili mrežu domaćih.

U Malo boljoj situaciji od Leotara je Travnik, koji ima četiri boda više.

U ovom kolu poraženi su u Bijeljini od Radnika 1:0, a pobjedonosni gol postigao je Obradović u finišu prvog poluvremena.

Čelik je u Zenici bio ubjedljiv protiv Mladosti 4:1, dok je u posljednjem današnjem meču Zrinjski lako stigao do trijumfa u meču sa Zvijezdom iz Gradačca. Gosti su skoro cijeli duel igrali sa 10 igrača, jer je već u 8. minutu Ajdin Maksumić zaradio crveni karton. "Plemići" su to iskoristili i golovima Igora Aničića (dva) i Mileta Pehara slavili sa 3:0.