PREMIJER: Ludi liverpulski derbi!

Kao da je u pitanju bila košarkaška utakmica! Napad za napadom, šansa za šansom i na kraju 3:3 u duelu Everton - Liverpul.

PREMIJER: Ludi liverpulski derbi!  Izvor: MONDO

Gradski rivali Liverpul i Everton otvorili su 12. kolo Premijer lige fantastičnom utakmicom na Gudinson parku!

Pobjednika nije bilo (3:3), a i jedni i drugi mogu da žale za dva boda, kao i da budu srećni zbog jednog osvojenog.

Iako su po tri puta savladani, golmani Tim Hauard (Everton) i Simon Minjole (Liverpul) sigurno su među najboljim akterima utakmice. U nekoliko navrata fantastičnim intervencijama sačuvali su svoje mreže...

Liverpul je poveo već u 5. minutu pogotkom Filipa Kutinja, ali je samo tri minuta kasnije izjednačio Kevin Miralas, koji se kasnije provukao sa samo žutim kartonom poslije "krvničkog" starta na Luisa Suareza.

Novo vođstvo gostima donio je Luis Suarez prelijepom "kiflom" iz slobodnog udarca u 19. minutu.

Bio je to konačan rezultat prvog poluvremena, a onda je u finišu uslijedila nova serija golova.

"Karamele" su preokrenule u svoju korist preko Romela Lukakua (72. i 82), ali je u 89. minutu Danijel Staridž donio bod Liverpulu, koji će biti od ogromne važnosti "crvenima" u borbi za vrh tabele.

Bio je to 221. okršaj liverpulskih velikana i 67. remi. "Crveni" su u svoju korist riješili 88 utakmica, dok su "karamele" 66 puta bile bolje.

Poslije super zanimljive ztakmice, koju je sa tribina Gudisona gledalo 40.000 navijača, Liverpul je uspio da se probije na drugo mjesto sa 24 boda, jednim manje od Arsenala, ali samo dva od Sautemptona.

Everton u istoj toj gužvi na vrhu Premijer lige zauzima peto mjesto sa 21 poenom. Međutim, "plavi" već poslije ovog kola mogu da padnu na deveto mjesto.

(MONDO, Foto: Tanjug/AP/Jon Super)