Inijesta "ovjerio kreč", Ronaldo povrijeđen

Katalonci zahvaljujući golovima sa bijele tačke poveli protiv Granade 2:0 već u prvom poluvremenu. Na kraju 4:0.

Inijesta "ovjerio kreč", Ronaldo povrijeđen Izvor: MONDO

Barselona će i poslije 14. kola ostati na prvom mjestu Primere, bez obzira šta drugoplasirani Atletiko Madrid uradi protiv Hetafea.

Katalonci su do nedostižnih (u ovom kolu) šest bodova prednosti došli poslije lagane pobjede protiv desetoplasirane Granade.

Već nakon prvog poluvremena bilo je 2:0, a do kraja je prednost duplirana.

U odsustvu povrijeđenih Ćavija i Mesija, glavnu riječ imao je kapiten Andres Inijesta, a veliku podršku pružili su mu Sesk Fabregas i Nejmar.

Poslije prekršaja nad Fabregasom u 19. minutu, Inijesta je precizno izveo najstrožu kaznu i doveo Barsu u vođstvo. Zanimljivo, bio je to njegov prvi pogodak iz penala u karijeri!

VIDEO

U finišu prvog dijela meča sudija je ponovo pokazao na bijelu tačku (opet opravdano), a ovaj put uloge su bile obrnute. Pet minuta prije odlaska na odmor u kaznenom gostiju oboren je Inijesta, a precizan sa 11 metara bio je Fabregas.

Sredinom drugog poluvremena posao domaćim fudbalerima olakšao je Manuel Itura, koji je u 66. minutu isključen zbog drugog žutog kartona.

Očekivano, Barselona je iskoristila prednost igrača više i golovima Aleksisa Sančeza u 71. (na asistenciju Nejmara) i Pedra u 90. minutu (na proigravanje Fabregasa) došla do još jedne ubjedljive pobjede ove sezone.

Za gol ubjedljiviji bio je Real Madrid, koji je "petardom" prošao kroz Andaluziju.

Da će se mreža Almerije često tresti moglo je da se nasluti poslije samo tri minuta igre, kada je Kristijano Ronaldo sproveo u mrežu ubacivanje Iska. Zanimljivo, bio je to njegov prvi pogodak na asistenciju mladog Španca koji je ljetos doveden kao veliko pojačanje iz Malage.

Geret Bejl je deset minuta kasnije iskoristio grešku Almerijinog defanzivca Sebastijana Debarbijea, a potom je tri minuta kasnije pogodio i Isko, udarcem sa 17 metara u donji ugao. Konačnih 5:0 postavio je mladi Alvaro Morata koji je tokom drugog poluvremena zamijenio Benzemu.

Kasemiro ga je sjajno "izbacio" usamljenog pred golmana Almerije, a onda je uslijedio lijep lob.

Poslije samo nekoliko minuta igre u drugom poluvremenu utakmice u Andaluziji, Kristijano Ronaldo je zbog istegnuća tetive napustio teren, međutim, po prvim informacijama koje stižu iz Španije nije ništa ozbiljno, već je u pitanju preventiva.

Vela sam pobijedio Seltu
Real Sosijedad je na svom terenu savladao Seltu 4:3, a sva četiri pogotka za domaći tim postigao je sjajni Karlos Vela. Meksikanac je tako postao prvi fudbaler iz "liga petice" koji je ove sezone upisao poker golova u jednoj ligaškoj utakmici, računajući Španiju, Englesku, Njemačku, Italiju i Francusku.
Na 2:0 povisio je Karim Benzema "bombom" sa vrha "kapice" kaznenog prostora u 61. minutu.