BUNDES: Bajern "nokautirao" Borusiju!

Borusija Dortmund doživjela je jedan od najtežih poraza u svojoj istoriji. Ne toliko ubjedljiv, koliko značajan.

BUNDES: Bajern "nokautirao" Borusiju! Izvor: MONDO

Dortmund je trenutno vjerovatno u šoku!

Borusija je kao domaćin poražena na svom stadionu od Bajern Minhena za kojim sada zasotaje velikih sedam bodova.

Ogromnih sedam bodova kada se ima u vidu da Bajern nije poražen u posljednjih 38 prvenstvenih utakmica, od kojih je samo šest odigrao neriješeno!

U duelu dva najkvalitetnija njemačka tima posljednjih godina i prošlogodišnjih finalista Lige šampiona gosti su slavili 3:0. Bila je to prva pobjeda Bajerna u Dortmundu nakon šest utakmica.

Bio je to i revanš za poraz u Superkupu Njemačke sa starta sezone, kada su "milioneri" slavili ubjedljivih 4:2 i pomalo obrukali Pepa Gvardiolu u njegovoj prvoj takmičarskoj utakmici na klupi Bajerna.

Sada je, međutim, uslijedio revanš, a bolan poraz još bolnijim učinio je Mario Gece.

Do finiša prošle sezone ljubimac navijača Borusije postigao je vodeći pogodak za Bavarce u 67. minutu. Bio je to udarac koji je uzdrmao žuto-crne, a nokaut je uslijedio od Arjena Robena (86. minut) i Tomasa Milera (88).

Strpljivo su gosti čekali svoju šansu. Borusija je bila opasnija veći dio utakmice, ali je povredama oslabljena odbrana poklekla kada je Tomas Miler probio po desnoj strani, a Gece ostao usamljen u sredini šesnaesterca, odakle je sa samo nekoliko metara "špicem" zakucao loptu u mrežu. Nije se 21-godišnji vezista radovao tom pogotku, ali jesu ostali iz gostujućeg tabora.

Još veće slavlje uslijedilo je kada je Roben četiri minuta prije kraja kaznio prethodne promašaje Rojsa, Mihitarijana i Levandovskog. Holanđanin je prelijepim lobom završio kontranapad koji je započeo Dante oduzevši loptu Rojsu.

Poslije toga pogodak Tomasa Milera došao je kao očekivan. Domaći fudbaleri jednostavno nisu znali šta ih je snašlo, a to su iskoristili asistent Filip Lam i strijelac Tomas Miler.