PLBIH: Olimpik srušio Borac, Željo novi lider

Aktuelni šampion ponovo na prvom mjestu, nakon što je Borac poražen na svom stadionu od Olimpika.

PLBIH: Olimpik srušio Borac, Željo novi lider Izvor: MONDO

Fudbaleri Željezničara pobijedili su na svom terenu Vitez 3:1 i pretekli na čelu tabele Borac.

Svraka je na otvaranju meč doveo svojim tim u vođstvo. PItanje pobjednika praktično je riješeno poslije 10 minuta igre u drugom dijelu kada je precizan sa penala bio Selimović. Hodžić je u 66. minutu samo potvrdio trijumf Želje. Počasni gol za goste iz slobodnog udarca minut kasnije je postigao Mišić.

Slaviša Božičić, novi trener Slavije još nije osjetio slast pobjede. U prošlom kolu "sokolovi" su poraženi od Sarajeva u gostima, a u nedjelju je Rudar Prijedor odnio bod iz Ističnog Sarajeva, bilo je 1:1.

Slavija je povela u 20. minutu golom Oglačevca, a bod "rudarima" donio je Mišan pet minuta prije kraja susreta.

Olimpik je nastavio sa sjajnim izdanjima ove sezone na gostovanjima. Sarajlije su odnijele sva tri boda iz Banjaluke i tako ostali jedina neporaženi ekipa u gostima u ligi.

Jedini gol na meču postigao je Torlak u 64. minutu i svom timu donio velika tri boda, koja "vukove" ostavljaju u borbi za najviši plasman.

Posljednji meč 18. kola na "Pecari" odigrali su Široki Brijeg i Sarajevo, a domaći fudbaleri golovima Marića slavili su sa 2:0 i tako još više zakomplikovali situaciju u vrhu tabele.

Naime, prvih šest ekipa na tabeli dijele svega tri boda i sigurno je da nas do kraja prvenstva očekuje izuzetno zanimljiva borba za šampionsku titulu, ali i izlazak na međunarodnu scenu.