Siti dao šest, a mogao je i 10!

Katastrofa Totenhema na Etihadu - 6:0 (3:0)! Navas pogodio u 1. i 91. minutu. Dva pogotka Aguera i "jedan i po" Negreda.

Siti dao šest, a mogao je i 10! Izvor: MONDO

Jedna od najčvršćih odbrana Premijer lige, za 90 i "kusur" minuta nedjeljne utakmice je kapitulirala šest puta - kao u prethodnih 11 kola zajedno!

Mančester siti slavio je još jednu ubjedljivu pobjedu pred svojim navijačima (prije dva kola bilo je 7:0 protiv Noriča), popravio gol-razliku na "plus 22" (34:12, od toga 26:2 kod kuće) i probio se na četvrto mjesto.

Sve je počelo teško razumljivom greškom golmana gostiju Iga Lorisa i golom Hezusa Navasa poslije 13 sekundi igre.

VIDEO

Serija malera nastavljena je kada se poslije šuta Alvara Negreda lopta na gol-liniji odbila od Kabula do Sandra i u mrežu, da bi Serhio Aguero sam kao duh u petercu povisio na 3:0 pred kraj prvog poluvremena.

U nastavku je poslije 10 minuta bilo 5:0, Siti je postigao dva sjajna pogotka.

Prvo je Jaja Ture kao tenk prodro u kazneni prostor i asistirao Agueru, kome nije bilo teško da postane prvi igrač sa 10 golova u Premijer ligi ove sezone.

VIDEO

Zatim je Samir Nasri majstorskim udarcem uzdrmao prečku, a Negredo poslao Majkla Dosona "po burek" i nastavio sa "bušenjem" Lorisa...

VIDEO

Kada je djelovalo da su se "građani" zadovoljili sa pet golova i da nemaju koncentracije i želje da realizuju još koju šansu, Džejms Milner je u sudijskoj nadoknadi vremena poslao dugu loptu napred, Navas je pretrčao Jana Fertongena i stavio tačku na nezaboravno popodne na Etihadu.

(MONDO, Foto: Beta/AP/Jon Super)