LIGA ŠAMPIONA: Goleada!

Ogroman broj golova druge večeri 5. kola Lige šampiona: 36 u osam utakmica! Matić strijelac, Kolarov kapiten...

LIGA ŠAMPIONA: Goleada! Izvor: MONDO

U prvoj utakmici drugog dana 5. kola Lige šampiona Bajern Minhen je u Rusiji savladao moskovski CSKA 3:1 i postavio rekord Lige šampiona sa 10 uzastopnih pobjeda.

Bila je to samo uvertira u ono što nas je čekalo kasnije...

GRUPA A:

Pobjedom Junajteda u Leverkuzenu (5:0) i Šahtjora protiv Real Sosijedada (4:0) "zakuvalo" se u borbi za drugo mjesto Grupe A.

Mančester je obezbijedio sebi plasman u drugu fazu takmičenja, a za to će se u posljednjem kolu boriti Bajer i Šahtjor.

"Aspirindžije" će imati nešto lakši posao pošto u 6. kolu idu u goste već otpisanom Real Sosijedadu, dok Ukrajince čeka gostovanje u Engleskoj.

Bajer Leverkuzen - Mančester junajted 0:5 (0:2)
/Valensija 23, Smoling 30, 77, Evans 66, Nani 88/

Šahtjor - Real Sosijedad 4:0 (1:0)
/Adriano 37, Tešeira 48, Daglas 68, 87/

TABELA: Mančester 11, Šahtjor 8, Bajer 7, Real Sosijedad 1.

Parovi 6. kola: Mančester junajted - Šahtjor i Real Sosijedad - Bajer Leverkuzen.

GRUPA B:

Het-trikom Artura Vidala (dva gola iz penala i jedan glavom), Juventus je došao na korak od plasmana u osminu finala Lige šampiona, iako se u jednom trenutku činilo da bi Kopenhagen ponovo mogao da bude koban po Torineze.

Bilo je to u 56. minutu, kada je Olaf Melberg poslije kornera zatresao mrežu bivšeg tima. Stameni štoper nije se radovao pogotku, ali je kasnije tugovao, pošto je očiglednim faulom nad Ljorenteom omogućio Juveu da ponovo povede iz penala. I ovaj put precizan je bio Vidal, koji je kasnije i udarcem glavom zatresao mrežu. Bio je to njegov peti pogodak u pet mečeva Lige šampiona ove sezone.

Veliku pomoć Juventusu pružio je Real Madrid, koji je na Santjago Bernabeu, bez povrijeđenog Kristijana Ronalda, savladao Galatasaraj. Poslije prvog poluvremena činilo se da će biti mnogo neizvjesnije, pošto je na semaforu pisalo 1:1, ali je Real imao igrača manje zbog isključenja Serhija Ramosa već u 26. minutu.

Madriđani su, ipak, ponovo bili neumoljivi i u nastavku meča upisali još jednu ubjedljivu pobjedu protiv Galate - 4:1, dok je u Istanbulu bilo 6:1.

Real je protiv Galate postavio rekord Lige šampiona sa 30 uzastopnih utakmica u kojima je postigao pogodak. Seriju je večeras otvorio Geret Bejl i to fantastičnim udarcem iz "slobodnjaka".

Dosadašnji rekord držala je Barselona, a trajao je od novembra 2009. do marta 2012.

Juventus - Kopenhagen 3:1 (1:0)
/Vidal pen 29, pen 60, 64 - Melberg 56/

Real Madrid - Galatasaraj 4:1 (1:1)
/Bejl 37, Arbeloa 51, Di Maria 63, Isko 81 - Bulut 38/

TABELA: Real Madrid 13, Juventus 6, Galatasaraj 4, Kopenhagen 4.

Parovi 6. kola: Galatasaraj - Juventus i Kopenhagen - Real Madrid.

GRUPA C:

U "srpskom derbiju" Anderleht - Benfika slavili su gosti, kojima je pobjeda bila mnogo potrebnija. Anderleht je poveo, ali je u finišu prvog poluvremena Nemanja Matić udarcem glavom izjednačio, a u finišu meča je Miralem Sulejmani asistirao Rodrigu za 3:2.

Pogledajte Matićev gol.

Ovom pobjedom Benfika je ostala u trci sa Olimpijakosom, koji je nesrećno poražen golom Edisona Kavaija u 90. minutu duela sa Pari Sen Žermenom (1:2).

Prethodno je za Parižane precizan bio i Zlatan Ibrahimović, kojem je ovo bio jubilarni 100. nastup u Ligi šampiona.

Anderleht - Benfika 2:3 (1:1)
/Mbemba 19, Bruno 77 - Matić 34, Mbemba ag 52, Rodrigo 90/

PSŽ - Olimpijakos 2:1 (1:0)
/Ibrahimović 7, Kavani 90 - Manolas 80/

TABELA: PSŽ 13, Olimpijakos 7, Benfika 7, Anderleht 1.

Parovi 6. kola: Benfika - PSŽ i Olimpijakos - Anderleht.

GRUPA D:

U ovoj grupi već se znalo ko će u narednu fazu, a izvjesno je i da će CSKA u Ligu Evrope...

Pored 10. uzastopne pobjede Bajern Minhena, koji je postavio rekord Lige šampiona, zanimljivo je bilo vidjeti i Aleksandra Kolarova u ulozi kapitena Mančester sitija.

Posljednji gol koji su gledaoci na Itihadu vidjeli postigao je reprezentativac BiH Edin Džeko pred sami kraj susreta,

CSKA Moskva - Bajern Minhen 1:3 (0:1)