LE: PAOK završio posao

Grčki tim u prvom meču 5. kola Lige Evrope pobijedio Šahtjor Karagandi i plasirao se u eliminacionu fazu masovnijeg evropskog takmičenja.

LE: PAOK završio posao Izvor: MONDO

Težak ispit imali su igrači solunskog PAOK-a u pretposljednjem kolu Grupe L Lige Evrope. Na "vrućem" terenu u Astani, gdje su ove sezone u evrokupovima "pali" BATE Borisov, Skenderbeg, Seltik, gdje pobjede nisu zabilježili ni Makabi Haifa i AZ Alkmar, crno-bijeli su slavili 2:0 (0:0) i na taj način "ovjerili" narednu rundu takmičenja.

Domaćin nije uspio da se nosi sa imperativom pobjede. Kazahstanskog prvaka je samo trijumf ostavljao u igri za eliminacionu fazu, jer su petu rundu dočekali sa samo dva boda, a Grci sa osam.

Aldin Džidić je postigao autogol u 53. minutu, a u sudijskoj nadoknadi pobjedu je potvrdio Stelios Kiciu.

Na meču u Astani nastupila su i dvojica srpskih igrača Aleksandar Simčević u dresu Šahtjora i na drugoj strani Zvonimir Vukić, koji je šansu dobio u 78. minutu.

AZ je rutinski riješio meč sa Makabijem 2:0, a strijelac prvog gola bio je Nemanja Gudelj.

Genk se izdvojio u Grupi G pobjedom protiv Dinama iz Kijeva 3:1. Za drugu "vizu" boriće se Ukrajinci i bečki Rapid koji bio bolji od Tuna 2:1.

Situacija se komplikuje u u Grupi H. Sevilja nije pobijedila Eštoril (1:1), pa poslije trijumfa Frajburga u Slovačkoj (2:1) sve ekipe i dalje imaju šanse za plasman u drugi krug. Lion je završio posao u Grupi i dok će se za drugo mjesto boriti Gimaraeš i Betis. Španci su poraženi u Francuskoj (0:1), dok je portugalski predstavnik odigrao 0:0 na Kantridi.

Trabzon i Lacio imali su rutinski posao i samo su potvrdili dominaciju u Grupi J naspram Apolona i legije.

U Grupi K Totenhem je dva kola prije kraja obezbijedio "proljeće" u Evropi, ali je vrlo važnu utakmicu igrao Anži. Rusi će najverovatnije naredne sezone igrati u Drugoj ligi, ali će u Ligi Evrope ostati još neko vrijeme. Anži je odigrao 1:1 sa Šerifom i tako riješio sve dileme oko toga koje će dvije ekipe nastaviti takmičenje.