JSL: Kragujevac tugovao, Radnički pobijedio

U sjenci odavanja počasti preminulom navijaču Dušanu Todoroviću, "đavoli" pobijedili goste iz Novog Pazara, 2:0.

JSL: Kragujevac tugovao, Radnički pobijedio Izvor: MONDO

Stadion "Čika Dača" je zavijen u crno ugostio posljednju prvenstvenu utakmicu uoči zimske pauze.

Sedam dana poslije velike tragedije na stadionu Javora i smrti maloljetnog Dušana Todorovića, Radnički 1923 je ostvario pobjedu na svom terenu, nad Novim Pazarom.

"Đavoli" su ostvarili treći jesenji trijumf na svom terenu golovima napadača Darka Spalevića i štopera Miloša Tintora. Obojica su pogodili u prvom poluvremenu, za konačnih 2:0.

Iskusni centarfor doveo je domaće u vođstvo u 15. minutu sa bijele tačke, poslije prekršaja gostiju nad Bojanom Beljićem. Visoki defanzivac je dvadesetak minuta poslije toga (u 34) duplirao prednost i postavio konačan rezultat.

Istovremeno je u Ivanjici mladi reprezentativac Aleksandar Pešić potvrdio da pri kraju prvog dijela sezone ulazi u pravu formu.

U prošlom kolu je postigao dva gola i asistirao u pobjedi Jagodine nad Vojvodinom, a ove subote je u 85. minutu meča sa Javorom iskoristio grešku golmana Darjana Matovića i donio tri boda svom timu.

"Ćurani" su u posljednjih pet utakmica ostvarili četiri pobjede, a u posljednjem "jesenjem" kolu će na svom stadionu ugostiti Radnički 1923.