Ovako se osvajaju titule: Juve u 91!

Udineze je bio ne samo ravnopravan, već i opasniji rival u Torinu do finiša utakmice, a onda ofanziva Juventusa i gol Fernanda Ljorentea.

Ovako se osvajaju titule: Juve u 91! Izvor: MONDO

Ovako se postaje šampion.

Fudbaleri Juventusa bili su srećni i zahvalni svojoj legendi Đanluiđiju Bufonu što su u posljednjih deset minuta utakmice sa Udinezeom ušli s rezultatom 0:0.

A, onda je tim Antonija Kontea kreirao opštu opsadu gola Željka Brkića, koji je branio sve što je mogao, osim posljednjeg šuta na meču: Stefan Lihtštajner uhvatio je jednu ničiju loptu volej udarcem, nije to bio ni šut, ni centaršut, već nešto "što je išlo u gol-aut", ali...

...na pravom mjestu namjestio je čelo visoki napadač "bjankonera", Fernando Ljorente i sa peterca skrenuo loptu u mrežu. Brkić je mogao samo da gleda kako "tik" prije posljednjeg sudijskog zvižduka lider dolazi do šeste uzastopne pobjede bez primljenog gola i surovo kažnjava novi remi Rome.

Juventus - Udineze 1:0 (0:0), Ljorente u 91. minutu.

Ovom golu radovao se ogroman broj dječice na "Juventus areni". Klub je odlučio da oslobodi ulaz najmlađim navijačima, zato što su najvatreniji fanovi kažnjeni suspenzijom tribine zbog nedoličnog ponašanja u prethodnim mečevima.

U čudnoj atmosferi u kojoj je preovlađivala cika i vriksa mlađanih Juventina, Bufon je čudesnom intervencijom spriječio siguran gol Antonija Di Natalea, oborio lični rekord po broju minuta bez primljenog gola u Seriji A, a onda - Ljorente, kada njaviše boli.

Bufon je trenutno u seriji od 557 minuta bez pogotka u svojoj mreži, a prethodni rekord iznosio je 515. Prema mnogim mišljenjima najbolji golman svijeta u posljednjih 10, 15 godina, odigrao je 501. prvenstvenu utakmicu za "Staru damu".

JUVENTUS: Bufon - Barzalji, Bonući, Kjelini - Padoin (Lihštajner 58), Vidal, Pirlo (Pogba 15), Markizio, De Ćelje (Kvaljarela 76) - Tevez, Ljorente.

UDINEZE: Brkić - Orto, Danilo, Domici, Gabrijel Silva - Lazari, Alan - Bruno Fernandez (Badu 61), Pereira (Majkosuel 88), Basta - Di Natale.

Svih 90 minuta, i to dobro, odigrao je Dušan Basta na desnom boku tima iz Udina, koji je pred Di Nataleove prilike imao još jednu šansu za gol pri 0:0, ali je nije iskoristio.

Brkić je briljatno odbranio udarac Fabija Kvaljarele sa 22, 23 metra, u trenutku kada je lopta išla "pravo uz stativu". Odbrana Udinezea spasla se i dva minuta prije pogotka Ljorentea, kada je baš njegov udarac glavom sa gol-crte izbaci Danilo.

Iskusni Andrea Pirlo morao je da izađe zbog povrede već u 15. minuta, pa ga je zamijenio mladi Pol Pogba, momak koji je meč počeo s klupe poslije dugo vremena.

Ljorente je na kraju uspio da stigne do 6. gola u sezoni, a 4. u Seriji A. Većina tih pogodaka bila iz kategorije "odlučujući", što znači ili prvi gol na susretu ili gol za pobjedu.