SERIJA A: Ludi ponedjeljak, skoro kao 1999.

Duel Fiorentine i Verone završen pobjedom domaćih 4:3. Boško Janković isključen u 53. minutu.

SERIJA A: Ludi ponedjeljak, skoro kao 1999. Izvor: MONDO

U istoriji mečeva Serije A odigranih ponedjeljkom samo je jedan bio efikasniji od večerašnjeg duela Fiorentine i Verone (4:3).

Samo su 3. maja 1999. godine Roma i Inter pružili gledaocima više zabave u prvom danu poslije vikenda, napustivši teren pri konačnom rezultatu 4:5.

Predvođeni dvostrukim strelcem Borhom Valerom, fudbaleri "Viole" savladali su večeras na svom terenu goste iz Verone, a poraženi tim je u većem dijelu drugog poluvremena bio lišen pomoći Boška Jankovića.

Srpski internacionalac isključen je u 53. minutu, zbog igranja rukom u svom kaznenom prostoru. Zanimljivo, nekoliko trenutaka prije toga bio je u duelu sa još jednim bivšim igračem Crvene zvezde, Nenadom Tomovićem.

(MONDO, Foto: Beta/AP/Fabrizio Giovannozzi )