SERIJA A: Vidal častio za novi ugovor

Čileanac donio prednost Juventusu u gostima protiv Bolonje već u 13. minutu, a Kjelini u nadoknadi meča potvrdio sedmu uzastopnu pobjedu - 2:0.

SERIJA A: Vidal častio za novi ugovor Izvor: MONDO

Arturo Vidal je prije nekoliko dana potpisao produžetak ugovora sa Juventusom do kraja sezone 2016/17, a u petak uveče je u prvoj utakmici 15. kola najavio pobjedu Torineza na gostovanju u Bolonji (2:0).

Čileanac je u 13. minutu odlično reagovao na dodavanje Federika Peluza.

VIDEO

Juventus je ovom pobjedom odmakao drugoplasiranoj Romi na šest bodova (40-34), a Rimljani će u nedjelju imati težak zadatak da se vrate na "minus tri", pošto igraju protiv petoplasirane Fiorentine. Doduše, na svom Olimpiku.

I Juventus i Bolonja ušli su ofanzivno u meč, sa po tri igrača u posljednjoj liniji tima, ali su gosti od početka nametnuli svoj ritam igre, tako da su crveno-plavi morali više pažnje da posvete odbrani svog gola. Nisu dugo izdržali...

U drugom od tri minuta sudijske nadoknade, Đorđo Kjelini je odlično skočio na prvoj stativi poslije centaršuta Karlosa Teveza iz kornera i udarcem glavom postavio konačnih 2:0 za sedmu uzastopnu pobjedu Juventusa u Seriji A, a peti meč Bolonje bez osvojena tri boda.

(MONDO, Foto: Guliver/Getty images/Claudio Villa)