SERIJA A: Miha pobijedio i odgurnuo Kataniju

Sampdorija pobijedila Kataniju 2:0 za bijeg sa dna tabele. Roma je bila bolja od Fiorentine i dalje je u trci za "skudeto".

SERIJA A: Miha pobijedio i odgurnuo Kataniju Izvor: MONDO

Treća - sreća!

Siniša Mihajlović je treći put u italijanskom prvenstvu vodio Sampdoriju protiv jednog svog bivšeg kluba i zabilježio je prvi trijumf, poslije dva remija.

Sudbina je htjela da Mihajlović debituje na klupi Sampdorije protiv Lacija, a potom je u sljedećem kolu gostovao Interu. Ove nedjelje, u 15. kolu Serije, protivnik Sampdorije bila je Katanija, klub koji je Mihajlović vodio prije odlaska u Fiorentinu, odakle je došao na mjesto selektora reprezentacije Srbije.

Bio je to derbi začelja, megdan posljednjeg na tabeli - Katanije i pretposljednjeg - Sampdorije.

"Sampa" je trijumfovala 2:0, oba gola postignuta su u drugom dijelu (Martin Ćitadin i Manolo Gabijadini). Tri boda za bijeg sa dna tabele, a Katanija je prikucana na posljednjem mjestu sa samo devet bodova.

Derbi 15. kola Serije A odigran je na Olimpiku i, konačno, Roma je uspjela da pobijedi - pala je Fiorentina 2:1 (1:1)!

"Ljubičasti" su definitivno izbačeni iz trke za "skudeto", a "vučica" je sa nova tri boda, prva poslije četiri vezana remija, ostala u borbi za titulu prvaka.

Rimski klub nema poraz ove sezone, ali nije lider Serije A.

Roma je imala nestvarnu seriju od 10 uzastopnih pobeda, a onda su uslijedila četiri remija, od kojih su čak tri utakmice "vučice" završene 1:1 i jedna bez golova.

Činilo se da će i nedeljni matine na Olimpiku da bude odlučen sa po golom na obje strane. Da ne bude tako pobrinuo se Matia Destro u 67. minutu, kada je postavio konačnih 2:1.

Majkon je bio strelac za domaćina već poslije sedam minuta igre, ali je Fiorentina vrlo brzo uzvratila. Tačno poslije 30 minuta, poslije odličnog prodora Nenada Tomovića i asistencije, Vargas je "zakucao" loptu u mrežu za 1:1.

Fiorentina je peta sa 27 bodova, čak 13 manje od prvoplasiranog Juventusa.